Vitajte v Kremnici

ktorá je najčastejšie spájaná s prívlastkom zlatá. V meste vyrazené dukáty v minulosti podopierali tróny mnohých panovníkov. Obraz histórie Kremnice je zložený z mozaiky príbehov, ukrytých v každej ulici, dvore, v dome...

Mestský hrad

Dominantou stavbou hradného areálu je Kostol sv. Kataríny. Hradný komplex s expozíciami spravuje Múzeum mincí a medailí, patriace pod Národnú banku Slovenska.

Chcem vedieť viac

Skalka relax centrum

Návštevníci najčastejšie s obľubou navštevujú vodný svet, ktorý im umožňuje zregenerovať sily po viac či menej namáhavom športovaní, alebo len tak prídu zaplávať si či otužiť telo v jednej z piatich sáun.

Chcem vedieť viac

Kremnické GAGY

Koná sa každý rok na konci augusta, počas posledného prázdninového víkendu sa ulice mesta zaplnia návštevníkmi. Každý, kto má chuť sa zabávať, oddychovať, hľadá uvoľnenie alebo inšpiráciu, si príde na svoje.

Chcem vedieť viac

Ubytovanie

Všetko čo Kremnica a okolie ponúka sa nedá zažiť za deň. Vyberte si nocľah v niektorom z ubytovacích zariadení, aby ste načerpali nové sily na ďalší deň spoznávania a zažívania tohto kúzelneho miesta.

Chcem vedieť viac

Kremnické laso 2024

Čo: Kremnické laso 2024

Kedy: 16. máj 2024, 08:30

Kde: MsKS Kremnica

Kremnica opäť po roku ožije hudbou mladých muzikantov z celého Slovenska, ale aj partnerského mesta Mový Jičín. Už 21 rokov organizuje OZ Bašta Musica a ZUŠ J.L.Bellu súťaž detských a mládežníckych hudobných skupín a spevákov sólistov. 18. ročníka sa zúčastní 27 hudobných skupín a 30 spevákov.

Aj verejnosť môže prísť povzbudiť mladé hudobné talenty. Súťaž bude prebiehať celý štvrtok od 08:30 do 19:00

Vstup voľný