Vitajte v Kremnici

ktorá je najčastejšie spájaná s prívlastkom zlatá. V meste vyrazené dukáty v minulosti podopierali tróny mnohých panovníkov. Obraz histórie Kremnice je zložený z mozaiky príbehov, ukrytých v každej ulici, dvore, v dome...

Mestský hrad

Dominantou stavbou hradného areálu je Kostol sv. Kataríny. Hradný komplex s expozíciami spravuje Múzeum mincí a medailí, patriace pod Národnú banku Slovenska.

Chcem vedieť viac

Skalka relax centrum

Návštevníci najčastejšie s obľubou navštevujú vodný svet, ktorý im umožňuje zregenerovať sily po viac či menej namáhavom športovaní, alebo len tak prídu zaplávať si či otužiť telo v jednej z piatich sáun.

Chcem vedieť viac

Kremnické GAGY

Koná sa každý rok na konci augusta, počas posledného prázdninového víkendu sa ulice mesta zaplnia návštevníkmi. Každý, kto má chuť sa zabávať, oddychovať, hľadá uvoľnenie alebo inšpiráciu, si príde na svoje.

Chcem vedieť viac

Ubytovanie

Všetko čo Kremnica a okolie ponúka sa nedá zažiť za deň. Vyberte si nocľah v niektorom z ubytovacích zariadení, aby ste načerpali nové sily na ďalší deň spoznávania a zažívania tohto kúzelneho miesta.

Chcem vedieť viac

Cechové hody a Kremnický jarmok 2022

Dňa 23.7.2022 sa uskutočnia tradičné Cechové hody a Kremnický jarmok, v rámci ktorých budete môcť okrem remeselného jarmoku a množstva gastro špecialít zažiť aj kultúrny program:

10:00 Lolo a Piškót / zábavná a bláznivá šou pre deti

11:30 ĽH Majerovci 

13:30 DH Minciar 

15:30 Otto Weiter a Petra Maxin

17:00 Fokoš - banícky spevokol

18:00 Hrdza 

19:30 AC/DC revival 

21:00 Smola a hrušky

 

Sprievodný program:

12:30 ukážky stredovekej módy a tancov Pulcherrima rosa

14:30 Cech starých bojových umení a remesiel Vlčí tesák

16:30 Banícky sprievod mestom