Vitajte v Kremnici

ktorá je najčastejšie spájaná s prívlastkom zlatá. V meste vyrazené dukáty v minulosti podopierali tróny mnohých panovníkov. Obraz histórie Kremnice je zložený z mozaiky príbehov, ukrytých v každej ulici, dvore, v dome...

Mestský hrad

Dominantou stavbou hradného areálu je Kostol sv. Kataríny. Hradný komplex s expozíciami spravuje Múzeum mincí a medailí, patriace pod Národnú banku Slovenska.

Chcem vedieť viac

Skalka relax centrum

Návštevníci najčastejšie s obľubou navštevujú vodný svet, ktorý im umožňuje zregenerovať sily po viac či menej namáhavom športovaní, alebo len tak prídu zaplávať si či otužiť telo v jednej z piatich sáun.

Chcem vedieť viac

Kremnické GAGY

Koná sa každý rok na konci augusta, počas posledného prázdninového víkendu sa ulice mesta zaplnia návštevníkmi. Každý, kto má chuť sa zabávať, oddychovať, hľadá uvoľnenie alebo inšpiráciu, si príde na svoje.

Chcem vedieť viac

Ubytovanie

Všetko čo Kremnica a okolie ponúka sa nedá zažiť za deň. Vyberte si nocľah v niektorom z ubytovacích zariadení, aby ste načerpali nové sily na ďalší deň spoznávania a zažívania tohto kúzelneho miesta.

Chcem vedieť viac

Preskočiť navigáciu

Múzeum gýča

je držiteľom slovenského rekordu v počte gýčov na jednom mieste.

 

Múzeum gýča sídliace v Bellovom dome je jedinou expozíciou tohto druhu v európe a vlastní zbierku viac ako 700 exponátov. Prevádzkovateľom je občianske združenie múzea gýča (oz mg). Exponáty sú rozdelené do špecializovaných sekcií (sekcia hodín, poľovníctva, textilu, maliarstva, hudby, náboženstva, trpaslíkov, erotiky, ...). Expozícia je ozvučená komentárom vo viacerých jazykoch. Môžete si tu zakúpiť rôzne štýlové (gýčové) pamiatkové predmety. Vyhľadávanou atrakciou je projekt gýč roka - každoročné vyhlasovanie naj gýčov z rôznych oblastí politického, spoločenského a kultúrneho života (v kategóriách politika, architektúra, hudba, literatúra, web, počin). 

Štefánikovo námestie 14
967 01 Kremnica

Sobota, nedeľa, sviatok  11,00 - 15,00
V pracovných dňoch je otvorené v režime „NA  ZAVOLANIE“ pre vstup minimálne 5 osôb volajte

0917 467 243.

www.gyc.sk