Vitajte v Kremnici

ktorá je najčastejšie spájaná s prívlastkom zlatá. V meste vyrazené dukáty v minulosti podopierali tróny mnohých panovníkov. Obraz histórie Kremnice je zložený z mozaiky príbehov, ukrytých v každej ulici, dvore, v dome...

Mestský hrad

Dominantou stavbou hradného areálu je Kostol sv. Kataríny. Hradný komplex s expozíciami spravuje Múzeum mincí a medailí, patriace pod Národnú banku Slovenska.

Chcem vedieť viac

Skalka relax centrum

Návštevníci najčastejšie s obľubou navštevujú vodný svet, ktorý im umožňuje zregenerovať sily po viac či menej namáhavom športovaní, alebo len tak prídu zaplávať si či otužiť telo v jednej z piatich sáun.

Chcem vedieť viac

Kremnické GAGY

Koná sa každý rok na konci augusta, počas posledného prázdninového víkendu sa ulice mesta zaplnia návštevníkmi. Každý, kto má chuť sa zabávať, oddychovať, hľadá uvoľnenie alebo inšpiráciu, si príde na svoje.

Chcem vedieť viac

Ubytovanie

Všetko čo Kremnica a okolie ponúka sa nedá zažiť za deň. Vyberte si nocľah v niektorom z ubytovacích zariadení, aby ste načerpali nové sily na ďalší deň spoznávania a zažívania tohto kúzelneho miesta.

Chcem vedieť viac

Kremnický jarmok a Cechové hody Kremnické 2019

16.05.2019 12:47:21 | 
Kremnický jarmok a Cechové hody Kremnické 2019

Tradičný Kremnický jarmok a Cechové hody Kremnické sa uskutočnia 19.7. a 20.7.2019 na Štefánikovom námestí. Jarmok so stánkami remeselníkov, ako aj stánky s bežným jarmočným tovarom, bude situovaný výlučne na námestie, kde bude aj gastro zóna a kultúrny program. 

V predvečer podujatia (piatok) vystúpia od 17.00 hodiny na Štefánikovom námestí revival kapely: ZH Band, Duchonovci a Michal David revival.

Počas soboty sa môžete od rána tešiť na program v ktorom sa predstavia: Bubenícka show a worshop, ľudová hudba Dominika Václava, dychová hudba Minciar, Janko Kulich a Kolegium, Virvar, Kochanski, ale aj stredoveký tábor a aktivity pre celú rodinu.

Počas soboty sa uskutoční aj Deň baníkov, so slávnostnou baníckou bohoslužbou o 17.00 v kostole sv. Alžbety a následným baníckym sprievodom.


Novinky

Podujatia v Kremnici 17.01.2020 08:57:30

Biela stopa presunutá na marec

Podujatia v Kremnici 14.01.2020 13:15:15

BIG AIR V MESTE

Služby v Kremnici 01.01.2020 20:12:30

Ferratový areál "Komín" na Skalke UZAVRETÝ