Vitajte v Kremnici

ktorá je najčastejšie spájaná s prívlastkom zlatá. V meste vyrazené dukáty v minulosti podopierali tróny mnohých panovníkov. Obraz histórie Kremnice je zložený z mozaiky príbehov, ukrytých v každej ulici, dvore, v dome...

Mestský hrad

Dominantou stavbou hradného areálu je Kostol sv. Kataríny. Hradný komplex s expozíciami spravuje Múzeum mincí a medailí, patriace pod Národnú banku Slovenska.

Chcem vedieť viac

Skalka relax centrum

Návštevníci najčastejšie s obľubou navštevujú vodný svet, ktorý im umožňuje zregenerovať sily po viac či menej namáhavom športovaní, alebo len tak prídu zaplávať si či otužiť telo v jednej z piatich sáun.

Chcem vedieť viac

Kremnické GAGY

Koná sa každý rok na konci augusta, počas posledného prázdninového víkendu sa ulice mesta zaplnia návštevníkmi. Každý, kto má chuť sa zabávať, oddychovať, hľadá uvoľnenie alebo inšpiráciu, si príde na svoje.

Chcem vedieť viac

Ubytovanie

Všetko čo Kremnica a okolie ponúka sa nedá zažiť za deň. Vyberte si nocľah v niektorom z ubytovacích zariadení, aby ste načerpali nové sily na ďalší deň spoznávania a zažívania tohto kúzelneho miesta.

Chcem vedieť viac

Zabehni Maťke Zdravie 2020

Čo: Zabehni Maťke Zdravie 2020
Kedy: 8. august 2020, 17.00
Kde: Štefánikovo námestie
Zabehni Zdravie, charitatívne bežecké podujatie, chystá svoje deviate pokračovanie.
Deviaty diel podujatia Zabehni zdravie bude venovaný kremničanke Maťke Ošúsovej. Hlavné motto podujatia: "Pomôžme tým, ktorí našu pomoc potrebujú, nikdy nevieme, kedy budeme pomoc potrebovať aj my sami" ostane zachovaná. Maťka našu pomoc potrebuje a zabehnúť si pár kilometrov je to najmenej, čo môžme spraviť. Za osem predchádzajúcich ročníkov sme spoločne vyzbierali 21 000 Eur.
Preto vás všetkých pozývame 8.8. na Štefánikovo námestie v Kremnici na deviaty ročník charitatívneho športového podujatia Zabehni zdravie 2020.

Štart behu o 17:00

P.S. Keďže nás COVID-19 stále nechce opustiť, budú na mieste isté obmedzenia, ktoré nám zaručia, že zdravie zabehneme, aj zdraví ostaneme