Vitajte v Kremnici

ktorá je najčastejšie spájaná s prívlastkom zlatá. V meste vyrazené dukáty v minulosti podopierali tróny mnohých panovníkov. Obraz histórie Kremnice je zložený z mozaiky príbehov, ukrytých v každej ulici, dvore, v dome...

Mestský hrad

Dominantou stavbou hradného areálu je Kostol sv. Kataríny. Hradný komplex s expozíciami spravuje Múzeum mincí a medailí, patriace pod Národnú banku Slovenska.

Chcem vedieť viac

Skalka relax centrum

Návštevníci najčastejšie s obľubou navštevujú vodný svet, ktorý im umožňuje zregenerovať sily po viac či menej namáhavom športovaní, alebo len tak prídu zaplávať si či otužiť telo v jednej z piatich sáun.

Chcem vedieť viac

Kremnické GAGY

Koná sa každý rok na konci augusta, počas posledného prázdninového víkendu sa ulice mesta zaplnia návštevníkmi. Každý, kto má chuť sa zabávať, oddychovať, hľadá uvoľnenie alebo inšpiráciu, si príde na svoje.

Chcem vedieť viac

Ubytovanie

Všetko čo Kremnica a okolie ponúka sa nedá zažiť za deň. Vyberte si nocľah v niektorom z ubytovacích zariadení, aby ste načerpali nové sily na ďalší deň spoznávania a zažívania tohto kúzelneho miesta.

Chcem vedieť viac

Vianočné trhy v Medzibrání 2019

Čo: Vianočné trhy v Medzibrání 2019
Kedy: 18. až 20. december 2019, 14.00
Kde: Medzibránie Kremnica
Kultúrne a informačné centrum mesta Kremnica Vás pozýva na tradičné Vianočné trhy v Medzibrání. Počas týchto dní sa môžete stretnúť so svojimi priateľmi a blízkymi v príjemnej predvianočnej atmosfére krásneho Medzibránia pri Vianočnom punči a dobrotách, s možnosťou zakúpenia Vianočných produktov.
Slávnostné otvorenie vianočných trhov bude v stredu 18.12. o 15,00 hod. S koledami sa predstaví Kremnický banícky spevácky zbor FOKOŠ spolu so ženským evanjlickým speváckym zborom.
Vo štvrtok 19.12. budú osobne poslanci MsZ a primátor mesta predávať benefičný punč, ktorého výťažok bude venovaný na pomoc vybranej kremnickej rodine.

Mestské školy sa budú prezentovať a predávať svoje produkty každý deň od 10.00.