Vitajte v Kremnici

ktorá je najčastejšie spájaná s prívlastkom zlatá. V meste vyrazené dukáty v minulosti podopierali tróny mnohých panovníkov. Obraz histórie Kremnice je zložený z mozaiky príbehov, ukrytých v každej ulici, dvore, v dome...

Mestský hrad

Dominantou stavbou hradného areálu je Kostol sv. Kataríny. Hradný komplex s expozíciami spravuje Múzeum mincí a medailí, patriace pod Národnú banku Slovenska.

Chcem vedieť viac

Skalka relax centrum

Návštevníci najčastejšie s obľubou navštevujú vodný svet, ktorý im umožňuje zregenerovať sily po viac či menej namáhavom športovaní, alebo len tak prídu zaplávať si či otužiť telo v jednej z piatich sáun.

Chcem vedieť viac

Kremnické GAGY

Koná sa každý rok na konci augusta, počas posledného prázdninového víkendu sa ulice mesta zaplnia návštevníkmi. Každý, kto má chuť sa zabávať, oddychovať, hľadá uvoľnenie alebo inšpiráciu, si príde na svoje.

Chcem vedieť viac

Ubytovanie

Všetko čo Kremnica a okolie ponúka sa nedá zažiť za deň. Vyberte si nocľah v niektorom z ubytovacích zariadení, aby ste načerpali nové sily na ďalší deň spoznávania a zažívania tohto kúzelneho miesta.

Chcem vedieť viac

Via Ferraty na Skalke

01.06.2022 11:22:20 | 
Via Ferraty na Skalke

Via Ferraty na Skalke sú otvorené do decembra. V prípade akýchkoľvek ombedzení vás budeme informovať.

 

Via ferratový svet


V roku 2020 sme vybudovali nový VIA FERRATOVÝ SVET so zaistenými lezeckými cestami s obtiažnosťou B, D, E a najťažšou via ferratovou cestou na Slovensku s názvom F-ÚHA s obtiažnosťou F.

Jednotlivé lezecké cesty sú prepojené aj rôznymi technickými prvkami ako vtáčie hniezda, kyvadlo, kladina, lanové mosty. Nezabudli sme ani na najmenších návštevníkov, ktorí so svojimi rodičmi prichádzajú na Skalku a pri vstupe do Via ferratového sveta sa môžu vyzabávať  v DETSKOM RAJI.
Via ferratový svet tvoria:

CVIČNÁ via ferrata – obtiažnosť „B“ , dĺžka 15 m. Je určená na nácvik a zaobchádzanie s via ferratovým výstrojom. Končí pri ikonickom strome, ktorý sa nevzdal ani v ťažkých podmienkach na Skalke.

Via ferrata TRAVERZ – obtiažnosť „B“ , dĺžka 100 m. Je to hlavná jednosmerná via ferrata, ktorá traverzuje skalný masív medzi zjazdovkami. Je poprepájaná viacerými zážitkovými prvkami ako sú vtáčie hniezda, kladina, kyvadlo, mosty a rebrík DNA. Návštevník môže traverz opustiť na viacerých únikových miestach.

HREBEŇOVÁ via ferrata – obtiažnosť „B“, dĺžka 30 m. vedie výrazným hrebeňom a v jej strede sa križuje s Via ferratou TRAVERZ.

VIA COMMO – obtiažnosť „C“ , dĺžka 110 m. Via ferrata traverzuje pás skál v ľavej časti vedie dreveným mostom popri javore v záreze skál, ďalej cez vrcholovú skalnú stienku a vystupuje na skalnej veži pri lanovom moste s dĺžkou 32 m a maximálnou výškou 35 m, ktorý končí na skalnom masíve VÝHLIADKOVOU LÁVKOU s preskleným zakončením, z ktorej sú nádherné pohľady na Skalku, Krížnu a Turiec.

Via ferrata F-ÚHA – obtiažnosť „F“, dĺžka 45 m, previs 11 m. Najťažšia ferratová cesta na Slovensku, ktorú odporúčame iba skúseným lezcom. Pozor je extrémne náročná! V pravom slova zmysle je to horolezecká cesta obtiažnosti 7+ UIAA istená via ferratovým lanom. Je určená pre lezcov, ktorí povinne zvládajú uvedený stupeň obtiažnosti.

Súčasťou Via ferratového sveta je aj via ferrata MALÁ VÝZVA E-JHA – obtiažnosť „E“ , dĺžka 16 m, previs 3 m.

Pred vstupom na via ferratu sa nezabudnite oboznámiť s prevádzkovým poriadkom.

Nezabúdajte na bezpečnoť


Novinky