Vitajte v Kremnici

ktorá je najčastejšie spájaná s prívlastkom zlatá. V meste vyrazené dukáty v minulosti podopierali tróny mnohých panovníkov. Obraz histórie Kremnice je zložený z mozaiky príbehov, ukrytých v každej ulici, dvore, v dome...

Mestský hrad

Dominantou stavbou hradného areálu je Kostol sv. Kataríny. Hradný komplex s expozíciami spravuje Múzeum mincí a medailí, patriace pod Národnú banku Slovenska.

Chcem vedieť viac

Skalka relax centrum

Návštevníci najčastejšie s obľubou navštevujú vodný svet, ktorý im umožňuje zregenerovať sily po viac či menej namáhavom športovaní, alebo len tak prídu zaplávať si či otužiť telo v jednej z piatich sáun.

Chcem vedieť viac

Kremnické GAGY

Koná sa každý rok na konci augusta, počas posledného prázdninového víkendu sa ulice mesta zaplnia návštevníkmi. Každý, kto má chuť sa zabávať, oddychovať, hľadá uvoľnenie alebo inšpiráciu, si príde na svoje.

Chcem vedieť viac

Ubytovanie

Všetko čo Kremnica a okolie ponúka sa nedá zažiť za deň. Vyberte si nocľah v niektorom z ubytovacích zariadení, aby ste načerpali nové sily na ďalší deň spoznávania a zažívania tohto kúzelneho miesta.

Chcem vedieť viac

Stretnutie s Mikulášom 2019

Čo: Stretnutie s Mikulášom 2019
Kedy: 6. december 2019, 16.30
Kde: Štefánikovo nám. pred Mestským úradom
Mesto Kremnica, OZ Cremnicium, CVČ Cvrček, BBSK - Knižnica J. Kollára v Kremnici, Rímskokatolícky farský úrad Kremnica, NBS - Múzeum mincí a medailí v Kremnici a ZUŠ J. L. Bellu Vás pozývajú na stretnutie s Mikulášom. Čakajú na Vás zábavné hry, teplý čaj, čítanie Vianočných rozprávok pri krbe, tvorba Vianočného anjela, maľovanie na tvár, kremnické strigy, balíček pre každé dieťa a samozrejme ... Mikuláš