Vitajte v Kremnici

ktorá je najčastejšie spájaná s prívlastkom zlatá. V meste vyrazené dukáty v minulosti podopierali tróny mnohých panovníkov. Obraz histórie Kremnice je zložený z mozaiky príbehov, ukrytých v každej ulici, dvore, v dome...

Mestský hrad

Dominantou stavbou hradného areálu je Kostol sv. Kataríny. Hradný komplex s expozíciami spravuje Múzeum mincí a medailí, patriace pod Národnú banku Slovenska.

Chcem vedieť viac

Skalka relax centrum

Návštevníci najčastejšie s obľubou navštevujú vodný svet, ktorý im umožňuje zregenerovať sily po viac či menej namáhavom športovaní, alebo len tak prídu zaplávať si či otužiť telo v jednej z piatich sáun.

Chcem vedieť viac

Kremnické GAGY

Koná sa každý rok na konci augusta, počas posledného prázdninového víkendu sa ulice mesta zaplnia návštevníkmi. Každý, kto má chuť sa zabávať, oddychovať, hľadá uvoľnenie alebo inšpiráciu, si príde na svoje.

Chcem vedieť viac

Ubytovanie

Všetko čo Kremnica a okolie ponúka sa nedá zažiť za deň. Vyberte si nocľah v niektorom z ubytovacích zariadení, aby ste načerpali nové sily na ďalší deň spoznávania a zažívania tohto kúzelneho miesta.

Chcem vedieť viac

Prispieť na úpravy bežeckých tratí môžete aj SMSkou

08.01.2021 18:22:31 | 
Prispieť na úpravy bežeckých tratí môžete aj SMSkou

Skalka pri Kremnici láka turistov aj v čase opatrení proti šíreniu ochorenia Covid-19. Do voľnej prírody Kremnických vrchov vychádzajú peší turisti, ale aj bežkári.

Bežeckým tratiam na Skalke od januára praje vrstva snehu, ktorú upravujú MKL Kremnica, TJ Biela stopa, Búda, s.r.o. a v neposlednom rade ľudia okolo Romana Béreša z Cyklosanté Kremnica. ,,Všetky okruhy na Skalke sú upravené, miestami však ešte je možné, že pod váhou snehu spadne na trate strom," hovorí Roman Béreš s tým, že po nádielke ťažkého snehu, ktorý napadol cez víkend, popadalo na trate väčšie množstvo stromov. Tie sa podarilo odstrániť vďaka dobrovoľníkom z mesta a okolia. Trate sú podľa snehových podmienok a ich stavu upravované denne.

Bežkári si už aj za predchádzajúce roky zvykli na dobrovoľné prispievanie na úpravu bežeckých tratí. K tradičným možnostiam kúpy nálepky v rôznych hodnotách či náramku v hodnote 2 eurá tento rok pribudla novinka.

Možné už je prispieť aj formou SMS NA ČÍSLO 8886 V TVARE SKALKA. Cena spätnej SMS je 2 eurá.

Náramok je možné si kúpiť v servise Cyklosanté na Skalke, ten však môže byť otvorený v obmedzenom režime. Požičovňa lyží je do odvolania zatvorená z dôvodu nariadenia hlavného hygienika.


Novinky

Služby v Kremnici 18.01.2021 15:18:13

Testovacie miesta v Kremnici

Služby v Kremnici 08.01.2021 18:22:31

Prispieť na úpravy bežeckých tratí môžete aj SMSkou