Vitajte v Kremnici

ktorá je najčastejšie spájaná s prívlastkom zlatá. V meste vyrazené dukáty v minulosti podopierali tróny mnohých panovníkov. Obraz histórie Kremnice je zložený z mozaiky príbehov, ukrytých v každej ulici, dvore, v dome...

Mestský hrad

Dominantou stavbou hradného areálu je Kostol sv. Kataríny. Hradný komplex s expozíciami spravuje Múzeum mincí a medailí, patriace pod Národnú banku Slovenska.

Chcem vedieť viac

Skalka relax centrum

Návštevníci najčastejšie s obľubou navštevujú vodný svet, ktorý im umožňuje zregenerovať sily po viac či menej namáhavom športovaní, alebo len tak prídu zaplávať si či otužiť telo v jednej z piatich sáun.

Chcem vedieť viac

Kremnické GAGY

Koná sa každý rok na konci augusta, počas posledného prázdninového víkendu sa ulice mesta zaplnia návštevníkmi. Každý, kto má chuť sa zabávať, oddychovať, hľadá uvoľnenie alebo inšpiráciu, si príde na svoje.

Chcem vedieť viac

Ubytovanie

Všetko čo Kremnica a okolie ponúka sa nedá zažiť za deň. Vyberte si nocľah v niektorom z ubytovacích zariadení, aby ste načerpali nové sily na ďalší deň spoznávania a zažívania tohto kúzelneho miesta.

Chcem vedieť viac

Príbehy argentínskeho tanga

Čo: Príbehy argentínskeho tanga
Kedy: 22. november 2019, 19.00
Kde: Akropola Kremnica
PiaTango Project pripravil predstavenie Príbehy argentínskeho tanga, v ktorom originálnym spôsobom prezentuje publiku tradičné argentínske tango, ale i Tango Nuevo, čo je novšia podoba argentínskeho tanga s prvkami jazzu a klasickej hudby.
Obe tieto podoby argentínskeho tanga sú atraktívne pre bežného i náročnejšieho poslucháča.

Zloženie PiaTango Project:
- spev - Iveta Štrbák Pandiová
- husle - Samuel Mikláš (alt. Milan Rigo)
- gitara, aranžmány - Karol Kompas
- kontrabas, basgitara - Andrej Behúl (alt. Michal Mikuláš)
- bicie, perkusie - Karol Brnka (alt. Martin Ištván)
vstupné: 7€
Podujatia kultúrneho centra z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia