Vitajte v Kremnici

ktorá je najčastejšie spájaná s prívlastkom zlatá. V meste vyrazené dukáty v minulosti podopierali tróny mnohých panovníkov. Obraz histórie Kremnice je zložený z mozaiky príbehov, ukrytých v každej ulici, dvore, v dome...

Mestský hrad

Dominantou stavbou hradného areálu je Kostol sv. Kataríny. Hradný komplex s expozíciami spravuje Múzeum mincí a medailí, patriace pod Národnú banku Slovenska.

Chcem vedieť viac

Skalka relax centrum

Návštevníci najčastejšie s obľubou navštevujú vodný svet, ktorý im umožňuje zregenerovať sily po viac či menej namáhavom športovaní, alebo len tak prídu zaplávať si či otužiť telo v jednej z piatich sáun.

Chcem vedieť viac

Kremnické GAGY

Koná sa každý rok na konci augusta, počas posledného prázdninového víkendu sa ulice mesta zaplnia návštevníkmi. Každý, kto má chuť sa zabávať, oddychovať, hľadá uvoľnenie alebo inšpiráciu, si príde na svoje.

Chcem vedieť viac

Ubytovanie

Všetko čo Kremnica a okolie ponúka sa nedá zažiť za deň. Vyberte si nocľah v niektorom z ubytovacích zariadení, aby ste načerpali nové sily na ďalší deň spoznávania a zažívania tohto kúzelneho miesta.

Chcem vedieť viac

POD BETLEHEMSKOU HVIEZDOU

Kedy: 7. december 2022 až 31. január 2023

Kde: galéria NBS - MMM, Štefánikovo nám. 33/40

Na vianočnej výstave Pod betlehemskou hviezdou predstavuje NBS – Múzeum mincí a medailí Kremnica výnimočný výber historických a ľudových betlehemov z územia Slovenska, prevažne z oblasti Kremnice, Sv. Antona, Banskej Štiavnice, Hodruše-Hámrov, Banskej Belej, Štefultova, Hlohovca a Martina.

Výstava bude verejnosti sprístupnená vernisážou v stredu 7. decembra 2022 o 16:00 h.

Súčasťou vernisáže bude hudobné vystúpenie detského folklórneho súboru Dukátik zo ZUŠ Kremnica a ukážky tvorby drevených figúrok predvedie ľudový rezbár Alojz Patsch.

Výstava potrvá do 31. januára 2023.

Výstava bude otvorená: utorok – sobota / 9:00 – 16:00 h

Jednotné vstupné na výstavu: 0,50 €

Pri zakúpení vstupenky minimálne do troch expozícií Múzea mincí a medailí je návšteva výstavy grátis.