Vitajte v Kremnici

ktorá je najčastejšie spájaná s prívlastkom zlatá. V meste vyrazené dukáty v minulosti podopierali tróny mnohých panovníkov. Obraz histórie Kremnice je zložený z mozaiky príbehov, ukrytých v každej ulici, dvore, v dome...

Mestský hrad

Dominantou stavbou hradného areálu je Kostol sv. Kataríny. Hradný komplex s expozíciami spravuje Múzeum mincí a medailí, patriace pod Národnú banku Slovenska.

Chcem vedieť viac

Skalka relax centrum

Návštevníci najčastejšie s obľubou navštevujú vodný svet, ktorý im umožňuje zregenerovať sily po viac či menej namáhavom športovaní, alebo len tak prídu zaplávať si či otužiť telo v jednej z piatich sáun.

Chcem vedieť viac

Kremnické GAGY

Koná sa každý rok na konci augusta, počas posledného prázdninového víkendu sa ulice mesta zaplnia návštevníkmi. Každý, kto má chuť sa zabávať, oddychovať, hľadá uvoľnenie alebo inšpiráciu, si príde na svoje.

Chcem vedieť viac

Ubytovanie

Všetko čo Kremnica a okolie ponúka sa nedá zažiť za deň. Vyberte si nocľah v niektorom z ubytovacích zariadení, aby ste načerpali nové sily na ďalší deň spoznávania a zažívania tohto kúzelneho miesta.

Chcem vedieť viac

Oslavy 690. výročia mesta Kremnica

Čo: Oslavy 690. výročia mesta Kremnica
Kedy: 15. september 2018, 09.00
Kde: Štefánikovo námestie Kremnica
Mesto Kremnica Vás srdečne pozýva na oslavy pri príležitosti 690. výročia udelenia mestských privilégií. Počas celého dňa sa môžete tešiť na pestrý hudobný program, v ktorom sa predstavia domáci umelci DH Minciar, DFS Dukátik, Virvar, ale aj HEX, Hrdza, Queenmania so skvelým Petrom Pačútom. Nebude chýbať ani lampiónový sprievod a ohňová šou, bábkové divadlo Dvor zázrakov, slávnostné zasadnutie Mestského zastupiteľstva s odovzdávaním mestských ocenení a koncertom vokálneho zoskupenia Aurum Que. Noc bude patriť zábave a Párty v Akropole.