Vitajte v Kremnici

ktorá je najčastejšie spájaná s prívlastkom zlatá. V meste vyrazené dukáty v minulosti podopierali tróny mnohých panovníkov. Obraz histórie Kremnice je zložený z mozaiky príbehov, ukrytých v každej ulici, dvore, v dome...

Mestský hrad

Dominantou stavbou hradného areálu je Kostol sv. Kataríny. Hradný komplex s expozíciami spravuje Múzeum mincí a medailí, patriace pod Národnú banku Slovenska.

Chcem vedieť viac

Skalka relax centrum

Návštevníci najčastejšie s obľubou navštevujú vodný svet, ktorý im umožňuje zregenerovať sily po viac či menej namáhavom športovaní, alebo len tak prídu zaplávať si či otužiť telo v jednej z piatich sáun.

Chcem vedieť viac

Kremnické GAGY

Koná sa každý rok na konci augusta, počas posledného prázdninového víkendu sa ulice mesta zaplnia návštevníkmi. Každý, kto má chuť sa zabávať, oddychovať, hľadá uvoľnenie alebo inšpiráciu, si príde na svoje.

Chcem vedieť viac

Ubytovanie

Všetko čo Kremnica a okolie ponúka sa nedá zažiť za deň. Vyberte si nocľah v niektorom z ubytovacích zariadení, aby ste načerpali nové sily na ďalší deň spoznávania a zažívania tohto kúzelneho miesta.

Chcem vedieť viac

Obliehanie mesta

Čo: Obliehanie mesta
Kedy: 15. a 16. február 2019, 19:00
Kde: Akropola Kremnica
(ČR / SR, 2019), 69 min.
Réžia: Zuzana Piussi & Vít Janeček
Po premietaní bude nasledovať diskusia s tvorcami / v piatok, aj v sobotu.

"Vy máte bohatstvo v zemi, ktoré má hodnotu nula. My sme určitá moc, ktorá má silu sem pritiahnuť kapitál."

Na Kremnickom zlate vyrástlo viacero európskych stredovekých miest, samotná Kremnica bola bohatým mestom a bola niekoľkokrát obliehaná, ale nikdy dobytá. Nové metódy ukázali, že zlato je možné ťažiť v lokalite aj dnes. V krajine je už len rozptýlené na zlatý prach a dostať ho von je možné len za zdrvujúcich podmienok pre život mesta a jeho obyvateľov. Niekoľko z nich sa vzoprelo, pridali sa ďalší a ďalší a začal zdanlivo prehratý boj s nadnárodnou korporáciou, majúcou za chrbtom možno aj podporu dozorujúcich úradov. 
Vo filme vystupujú občania angažovaní proti ťažbe v blízkosti historického centra Mesta a priľahlých obcí, miestni politici, predstavitelia ťažobných firiem a environmentalisti.

vstupné: 3€