Vitajte v Kremnici

ktorá je najčastejšie spájaná s prívlastkom zlatá. V meste vyrazené dukáty v minulosti podopierali tróny mnohých panovníkov. Obraz histórie Kremnice je zložený z mozaiky príbehov, ukrytých v každej ulici, dvore, v dome...

Mestský hrad

Dominantou stavbou hradného areálu je Kostol sv. Kataríny. Hradný komplex s expozíciami spravuje Múzeum mincí a medailí, patriace pod Národnú banku Slovenska.

Chcem vedieť viac

Skalka relax centrum

Návštevníci najčastejšie s obľubou navštevujú vodný svet, ktorý im umožňuje zregenerovať sily po viac či menej namáhavom športovaní, alebo len tak prídu zaplávať si či otužiť telo v jednej z piatich sáun.

Chcem vedieť viac

Kremnické GAGY

Koná sa každý rok na konci augusta, počas posledného prázdninového víkendu sa ulice mesta zaplnia návštevníkmi. Každý, kto má chuť sa zabávať, oddychovať, hľadá uvoľnenie alebo inšpiráciu, si príde na svoje.

Chcem vedieť viac

Ubytovanie

Všetko čo Kremnica a okolie ponúka sa nedá zažiť za deň. Vyberte si nocľah v niektorom z ubytovacích zariadení, aby ste načerpali nové sily na ďalší deň spoznávania a zažívania tohto kúzelneho miesta.

Chcem vedieť viac

Nová Expozícia jedinečností Kremnice

18.06.2019 21:23:33 | 
Nová Expozícia jedinečností Kremnice

V piatok 14. júna 2019 sme v Kremnickom Medzibrání otvorili Letnú turistickú sezónu a zároveň s ňou novú Expozíciu jedinečností Kremnice a nové priestory Kultúrneho a informačného centra. Súčasťou večera bol aj koncert Thomasa Puskailera, ktorý má korene v Kremnici a jeho starý otec otváral v roku 1937 prvú Turistickú kanceláriu v našom meste.

Nová Expozícia jedinečností Kremnice Vás prevedie históriou nášho mesta práve udalosťami, osobnosťami a vecami, ktoré robia Kremnicu jedinečnou a odlišujú ju od iných historických miest Slovenska, ale aj Európy a dovolíme si napísať, aj sveta.

Srdečne Vás do nových priestorov v Medzibrání pozývame

 

 

 


Novinky

Poznávajte v Kremnici 15.05.2020 15:29:32

NBS - Múzeum mincí a medailí znovu otvorené

Služby v Kremnici 01.01.2020 20:12:30

Ferratový areál do 31.5. uzatvorený

Služby v Kremnici 27.12.2019 10:36:10

ŽLTÝ MINIBUS do odvolania NEPREMÁVA