Vitajte v Kremnici

ktorá je najčastejšie spájaná s prívlastkom zlatá. V meste vyrazené dukáty v minulosti podopierali tróny mnohých panovníkov. Obraz histórie Kremnice je zložený z mozaiky príbehov, ukrytých v každej ulici, dvore, v dome...

Mestský hrad

Dominantou stavbou hradného areálu je Kostol sv. Kataríny. Hradný komplex s expozíciami spravuje Múzeum mincí a medailí, patriace pod Národnú banku Slovenska.

Chcem vedieť viac

Skalka relax centrum

Návštevníci najčastejšie s obľubou navštevujú vodný svet, ktorý im umožňuje zregenerovať sily po viac či menej namáhavom športovaní, alebo len tak prídu zaplávať si či otužiť telo v jednej z piatich sáun.

Chcem vedieť viac

Kremnické GAGY

Koná sa každý rok na konci augusta, počas posledného prázdninového víkendu sa ulice mesta zaplnia návštevníkmi. Každý, kto má chuť sa zabávať, oddychovať, hľadá uvoľnenie alebo inšpiráciu, si príde na svoje.

Chcem vedieť viac

Ubytovanie

Všetko čo Kremnica a okolie ponúka sa nedá zažiť za deň. Vyberte si nocľah v niektorom z ubytovacích zariadení, aby ste načerpali nové sily na ďalší deň spoznávania a zažívania tohto kúzelneho miesta.

Chcem vedieť viac

Nina Rosa band

Čo: Nina Rosa band

Kedy: 23. júl 2021, 20:00

Kde: Akropola Kremnica

Nina spieva a hrá na husle, ďalší členovia - Antonín Drapa hrá na basu, bicie, perkusie a bendžo a Michal Mihok okrem akordeónu obsluhuje aj syntetizátory. Členov kapely stretla Nina počas svojho štúdia na jazzovom konzervatóriu v Prahe. Po niekoľkých koncertoch, festivaloch a vystúpeniach obdržali prívlastky ako "objav sezóny" či "slovenská Amy Winehouse". V Rádiohlavách 2017 Radia_FM bola NINA ROSA nominovaná na Objav roka. V piesňach Niny Rosy cítiť lásku k hudbe a cestovaniu, prelínajú sa tu reálne i vymyslené jazyky. Žánrovo kapela reprezentuje slovenský jazz manouche, vršovický pop, kapverdské indie, anglické reggae a rôzne iné.