Vitajte v Kremnici

ktorá je najčastejšie spájaná s prívlastkom zlatá. V meste vyrazené dukáty v minulosti podopierali tróny mnohých panovníkov. Obraz histórie Kremnice je zložený z mozaiky príbehov, ukrytých v každej ulici, dvore, v dome...

Mestský hrad

Dominantou stavbou hradného areálu je Kostol sv. Kataríny. Hradný komplex s expozíciami spravuje Múzeum mincí a medailí, patriace pod Národnú banku Slovenska.

Chcem vedieť viac

Skalka relax centrum

Návštevníci najčastejšie s obľubou navštevujú vodný svet, ktorý im umožňuje zregenerovať sily po viac či menej namáhavom športovaní, alebo len tak prídu zaplávať si či otužiť telo v jednej z piatich sáun.

Chcem vedieť viac

Kremnické GAGY

Koná sa každý rok na konci augusta, počas posledného prázdninového víkendu sa ulice mesta zaplnia návštevníkmi. Každý, kto má chuť sa zabávať, oddychovať, hľadá uvoľnenie alebo inšpiráciu, si príde na svoje.

Chcem vedieť viac

Ubytovanie

Všetko čo Kremnica a okolie ponúka sa nedá zažiť za deň. Vyberte si nocľah v niektorom z ubytovacích zariadení, aby ste načerpali nové sily na ďalší deň spoznávania a zažívania tohto kúzelneho miesta.

Chcem vedieť viac

KONCERT: Katarína Máliková

Čo: KONCERT: Katarína Máliková

Kedy: 30. október 2021, 20:00

Kde: Akropola Kremnica

Dušičky sem - Halloween tam
My vám, drahí priatelia, ponúkame to pravé kultúrne vyžitie, ktoré ak počas bežných dní nestíhate, teraz je tá správna chvíľa to prelomiť.
Ručíme za atmosféru ale ooooh nieee žiadne vyrezávané tekvice ani umelé pavúky nad barom nečakaj, ba dokonca ani v maske nemusíš prísť.
Do jesenných mrazivých dní akú vie snáď len Kremnica vykúzliť, nám príde sŕdénka poohriať mladá a ešte k tomu talentovaná speváčka, ktorej meno už mnohým čo to hovorí. S dvoma albumami na účte k nám zavíta Katka Máliková, o ktorej najznámejšie slovenské hudobné vydavateľstvo píše toto:
,,Mladá a ambiciózna skladateľka načrela do pesničkárskych vôd a loví v nej svoje poklady. Rolu speváčky a klaviristky strieda s tvorením originálnych skladieb a aranžmánov ľudových piesní. Žáner, ktorý tvorí, sa pohybuje na hrane artpopových kompozícií s nádychom baroque minimal a novej world music. Stavia na základoch klasického remesla, ktoré nadobudla počas štúdia hudobnej kompozície a hry na klavíri. Jej tvorba môže miestami znieť scénicky, alebo kinematograficky, pretože je milovníčkou dobrých filmov a divadla. Pestrými hlasovými polohami a kódom tradície v každej piesni sa hlási ku slovanským koreňom. "
 
Vstupné
> v predpredaji: 6€ -> https://www.ticketlive.sk/.../katarina-malikova-akropola...
> na mieste: 8€
 
Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.
____________________________________________
Vzhľadom na zhoršujúcu sa pandemickú situáciu, podujatia organizujeme v režime OTP.
>plne OČKOVANÉ osoby (za plne zaočkovanú osobu sa považuje aj dieťa nie staršie ako 12 rokov),
>osoby ktoré sa preukážu antigénovým TESTOM nie starším ako 48 hodín alebo PCR testom nie starším ako 72 hodín, a >osoby, ktoré v predchádzajúcich 180 dňoch PREKONALI covid a majú o tom potvrdenie.
Stále platí, že pri vstupe do prevádzky je nutné mať prekryté horné dýchacie cesty, dezinfikovať si ruky a dodržiavať rozostupy.

Čas a miesto konania

30.10.202120:00
'