Vitajte v Kremnici

ktorá je najčastejšie spájaná s prívlastkom zlatá. V meste vyrazené dukáty v minulosti podopierali tróny mnohých panovníkov. Obraz histórie Kremnice je zložený z mozaiky príbehov, ukrytých v každej ulici, dvore, v dome...

Mestský hrad

Dominantou stavbou hradného areálu je Kostol sv. Kataríny. Hradný komplex s expozíciami spravuje Múzeum mincí a medailí, patriace pod Národnú banku Slovenska.

Chcem vedieť viac

Skalka relax centrum

Návštevníci najčastejšie s obľubou navštevujú vodný svet, ktorý im umožňuje zregenerovať sily po viac či menej namáhavom športovaní, alebo len tak prídu zaplávať si či otužiť telo v jednej z piatich sáun.

Chcem vedieť viac

Kremnické GAGY

Koná sa každý rok na konci augusta, počas posledného prázdninového víkendu sa ulice mesta zaplnia návštevníkmi. Každý, kto má chuť sa zabávať, oddychovať, hľadá uvoľnenie alebo inšpiráciu, si príde na svoje.

Chcem vedieť viac

Ubytovanie

Všetko čo Kremnica a okolie ponúka sa nedá zažiť za deň. Vyberte si nocľah v niektorom z ubytovacích zariadení, aby ste načerpali nové sily na ďalší deň spoznávania a zažívania tohto kúzelneho miesta.

Chcem vedieť viac

Helado Infinito (ARG/CHL)

Čo: Helado Infinito (ARG/CHL)
Kedy: 18. október 2019, 21.00
Kde: Akropola Kremnica
Helado Infinito je v preklade Infinity Ice Cream a v ďalšom preklade, že Nekonečná Zmrzlina? Že čo to môže byť? No môžte v októbri skúsiť.

Helado Infinito is an alternative pop duo formed by Loreta Neira Ocampo (Chile) and Victor Borgert (Argentina) in March of 2016. The project started in La Plata (Argentina) and grew on a backpacking trip around Mexico...
In 2019, Helado Infinito released their second album: “El Movimiento del Error”. Helado Infinito mix pop with folk, hip-hop and electronic music in songs that talk about existentialism, love, travel, and relationships.

Podujatia kultúrneho centra z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia