Vitajte v Kremnici

ktorá je najčastejšie spájaná s prívlastkom zlatá. V meste vyrazené dukáty v minulosti podopierali tróny mnohých panovníkov. Obraz histórie Kremnice je zložený z mozaiky príbehov, ukrytých v každej ulici, dvore, v dome...

Mestský hrad

Dominantou stavbou hradného areálu je Kostol sv. Kataríny. Hradný komplex s expozíciami spravuje Múzeum mincí a medailí, patriace pod Národnú banku Slovenska.

Chcem vedieť viac

Skalka relax centrum

Návštevníci najčastejšie s obľubou navštevujú vodný svet, ktorý im umožňuje zregenerovať sily po viac či menej namáhavom športovaní, alebo len tak prídu zaplávať si či otužiť telo v jednej z piatich sáun.

Chcem vedieť viac

Kremnické GAGY

Koná sa každý rok na konci augusta, počas posledného prázdninového víkendu sa ulice mesta zaplnia návštevníkmi. Každý, kto má chuť sa zabávať, oddychovať, hľadá uvoľnenie alebo inšpiráciu, si príde na svoje.

Chcem vedieť viac

Ubytovanie

Všetko čo Kremnica a okolie ponúka sa nedá zažiť za deň. Vyberte si nocľah v niektorom z ubytovacích zariadení, aby ste načerpali nové sily na ďalší deň spoznávania a zažívania tohto kúzelneho miesta.

Chcem vedieť viac

Dobová výrobňa Atkáryho kremnických krumplov

22.10.2019 16:39:07 | 
Dobová výrobňa Atkáryho kremnických krumplov

Návštevníci si môžu špecialitu nielen kúpiť a ochutnať, ale sa aj prizerať jej výrobe.

Autentická je cukrovinka aj zariadenie priestorov výrobne. Keď otvoríte jej dvere, privíta vás hudba z dvadsiatych rokov a interiér v štýle art deco. Ľudia, ktorí krumple na mieste vyrábajú, sú dobovo oblečení. Cieľom je preniesť návštevníka do minulosti, v ktorej sa pozerá cez sklo do cukrárne, v ktorej sa vyrábajú jeho obľúbené cukrovinky. 

Otváracie hodiny:

pondelok až sobota (Mon - Sat) 09:00 - 14:00

https://www.visitkremnica.com/atkaryho-kremnicke-krumple---dobova-vyrobna/

 


Novinky

Služby v Kremnici 12.02.2020 12:38:21

Žltý mestský minibus počas Jarných prázdnin

Poznávajte v Kremnici 11.02.2020 14:50:45

Jarné prázdniny v Múzeu mincí a medailí

Služby v Kremnici 01.01.2020 20:12:30

Ferratový areál "Komín" na Skalke UZAVRETÝ