Vitajte v Kremnici

ktorá je najčastejšie spájaná s prívlastkom zlatá. V meste vyrazené dukáty v minulosti podopierali tróny mnohých panovníkov. Obraz histórie Kremnice je zložený z mozaiky príbehov, ukrytých v každej ulici, dvore, v dome...

Mestský hrad

Dominantou stavbou hradného areálu je Kostol sv. Kataríny. Hradný komplex s expozíciami spravuje Múzeum mincí a medailí, patriace pod Národnú banku Slovenska.

Chcem vedieť viac

Skalka relax centrum

Návštevníci najčastejšie s obľubou navštevujú vodný svet, ktorý im umožňuje zregenerovať sily po viac či menej namáhavom športovaní, alebo len tak prídu zaplávať si či otužiť telo v jednej z piatich sáun.

Chcem vedieť viac

Kremnické GAGY

Koná sa každý rok na konci augusta, počas posledného prázdninového víkendu sa ulice mesta zaplnia návštevníkmi. Každý, kto má chuť sa zabávať, oddychovať, hľadá uvoľnenie alebo inšpiráciu, si príde na svoje.

Chcem vedieť viac

Ubytovanie

Všetko čo Kremnica a okolie ponúka sa nedá zažiť za deň. Vyberte si nocľah v niektorom z ubytovacích zariadení, aby ste načerpali nové sily na ďalší deň spoznávania a zažívania tohto kúzelneho miesta.

Chcem vedieť viac

Dávid a Ivan Popovič, Mať tak o koliesko viac

Čo: Dávid & Ivan Popovič / MAŤ TAK O KOLIESKO VIAC! 
Kedy: 14. február 2018, 15.00
Kde: galéria NBS - Múzea mincí a medailí, 
NBS - Múzeum mincí a medailí Kremnica a autori Vás srdečne pozývajú na vernisáž multimediálnej výstavy - živá kniha.
Hravá a inšpiratívna výstava podľa úspešného rovnomenného animovaného seriálu a knihy pre deti prináša množstvo zaujímavostí o vynálezoch 20. storočia, ktoré sú dnes bežnou súčasťou každodenného života. 
Návštevníci na výstave uvidia nielen špeciálne pre výstavu upravené časti animovaného seriálu, ale aj rôzne rekvizity, pracovné materiály a pohľady do zákulisia jeho výroby. Výstava v galérii múzea potrvá do 30. apríla 2018. 
Viac informácií o výstave nájdete v prílohe, prípadne na web stránke alebo FB profile múzea.