Vitajte v Kremnici

ktorá je najčastejšie spájaná s prívlastkom zlatá. V meste vyrazené dukáty v minulosti podopierali tróny mnohých panovníkov. Obraz histórie Kremnice je zložený z mozaiky príbehov, ukrytých v každej ulici, dvore, v dome...

Mestský hrad

Dominantou stavbou hradného areálu je Kostol sv. Kataríny. Hradný komplex s expozíciami spravuje Múzeum mincí a medailí, patriace pod Národnú banku Slovenska.

Chcem vedieť viac

Skalka relax centrum

Návštevníci najčastejšie s obľubou navštevujú vodný svet, ktorý im umožňuje zregenerovať sily po viac či menej namáhavom športovaní, alebo len tak prídu zaplávať si či otužiť telo v jednej z piatich sáun.

Chcem vedieť viac

Kremnické GAGY

Koná sa každý rok na konci augusta, počas posledného prázdninového víkendu sa ulice mesta zaplnia návštevníkmi. Každý, kto má chuť sa zabávať, oddychovať, hľadá uvoľnenie alebo inšpiráciu, si príde na svoje.

Chcem vedieť viac

Ubytovanie

Všetko čo Kremnica a okolie ponúka sa nedá zažiť za deň. Vyberte si nocľah v niektorom z ubytovacích zariadení, aby ste načerpali nové sily na ďalší deň spoznávania a zažívania tohto kúzelneho miesta.

Chcem vedieť viac

Cechové hody Kremnické 2019

Čo: Cechové hody Kremnické
Kedy: 19. a 20. júl 2019
Kde: Štefánikovo námestie, Kremnica
Mesto Kremnica Vás pozýva na tradičné podujatie Cechové hody Kremnické, v rámci ktorých sa môžete tešiť na živé koncerty, remeselný jarmok, hodovanie, bubnovú šou, banícky sprievod, návrat do stredoveku ...

Tradičný Kremnický jarmok sa uskutoční 20.7.2019 na Štefánikovom námestí. Avšak už v piatok 19.7. sme pre Vás pripravili koncerty revival kapiel. Jarmok so stánkami remeselníkov, ako aj stánky s bežným jarmočným tovarom, bude situovaný výlučne na námestie, kde bude aj gastro zóna a kultúrny program. 

V predvečer podujatia (piatok) vystúpia od 16.30 hodiny na Štefánikovom námestí revival kapely:

ZH Band, Duchonovci a Michal David revival.

Počas soboty sa môžete od rána tešiť na program v ktorom sa predstavia:

10:00 Bubenícka show Batida, 11:30 ľudová hudba Dominika Václava, 14:00 dychová hudba Minciar, 15:30 Janko Kulich a Kolegium, 18:30 Virvar, 20:30 Kochanski, ale aj stredoveký tábor a aktivity pre celú rodinu.

Počas soboty sa uskutoční Deň baníkov, so slávnostnou baníckou bohoslužbou o 16:00 v kostole sv. Alžbety a následným baníckym sprievodom (16:45) a vystúpením na hlavnom pódiu.