Vitajte v Kremnici

ktorá je najčastejšie spájaná s prívlastkom zlatá. V meste vyrazené dukáty v minulosti podopierali tróny mnohých panovníkov. Obraz histórie Kremnice je zložený z mozaiky príbehov, ukrytých v každej ulici, dvore, v dome...

Mestský hrad

Dominantou stavbou hradného areálu je Kostol sv. Kataríny. Hradný komplex s expozíciami spravuje Múzeum mincí a medailí, patriace pod Národnú banku Slovenska.

Chcem vedieť viac

Skalka relax centrum

Návštevníci najčastejšie s obľubou navštevujú vodný svet, ktorý im umožňuje zregenerovať sily po viac či menej namáhavom športovaní, alebo len tak prídu zaplávať si či otužiť telo v jednej z piatich sáun.

Chcem vedieť viac

Kremnické GAGY

Koná sa každý rok na konci augusta, počas posledného prázdninového víkendu sa ulice mesta zaplnia návštevníkmi. Každý, kto má chuť sa zabávať, oddychovať, hľadá uvoľnenie alebo inšpiráciu, si príde na svoje.

Chcem vedieť viac

Ubytovanie

Všetko čo Kremnica a okolie ponúka sa nedá zažiť za deň. Vyberte si nocľah v niektorom z ubytovacích zariadení, aby ste načerpali nové sily na ďalší deň spoznávania a zažívania tohto kúzelneho miesta.

Chcem vedieť viac

Burza kníh a prezentácia knihy: Super ženy

Čo: Burza kníh a prezentácia knihy: Super ženy

Kedy: 21. október 2021, 17:00

Kde: Akropola Kremnica

Burza kníh, po prvý krát v Akropole!
Čakajú nás chladné jesenné dni a ako ich využiť lepšie keď nie čítaním?
Podeľte sa s ostatnými book-lovermi o vaše staršie a už prečítané knižky a vymeňte ich za tie, ktoré čakajú len na vás.
 
Burza vo všeobecnom pojímaní znamená, že ľudia PRINESÚ svoje už prečítané knižky, ktoré by chceli posunúť ďalej, ktoré im možno na poličke prekážajú lebo by tam chceli mať knižky iné a tak si ich POVYMIEŇAJÚ s inými knižnými kamarátmi.
 
Okrem nadobudnutia nových kúskov do vašich knižníc, budete mať možnosť zažiť aj prezentáciu knihy Super ženy od autorky Andrei Kellö Žačokovej.
 
O knihe:
V našich dejinách bolo mnoho výnimočných žien, ktoré urobili niečo naozaj významné. No časom ich mená akoby zapadli prachom. Kniha ponúka 50 príbehov odvážnych a akčných žien, ktoré sa nebáli kráčať svojou vlastnou cestou. Približuje ženy z rozmanitých oblastí spoločenského, vedeckého a kultúrneho života. Žili v rôznych obdobiach, pochádzali z rozličných spoločenských vrstiev a venovali sa rozmanitých činnostiam. A všetky urobili niečo veľké, čo ovplyvnilo život iných ľudí alebo celej spoločnosti. Od príbehu sv. Alžbety zo začiatku 13. storočia precestujete so super ŽENAMI dejinami až po príbeh misionárky Veroniky Ráckovej, ktorá zahynula v roku 2016 v Južnom Sudáne.
 
Knihy môžete priniesť od 16:00 
Prezentácia knihy Super Ženy začne o 17:00 
Vyberať nové knižné kúsky môžete do 20:00 
Vstupné: dobrovoľné