Vitajte v Kremnici

ktorá je najčastejšie spájaná s prívlastkom zlatá. V meste vyrazené dukáty v minulosti podopierali tróny mnohých panovníkov. Obraz histórie Kremnice je zložený z mozaiky príbehov, ukrytých v každej ulici, dvore, v dome...

Mestský hrad

Dominantou stavbou hradného areálu je Kostol sv. Kataríny. Hradný komplex s expozíciami spravuje Múzeum mincí a medailí, patriace pod Národnú banku Slovenska.

Chcem vedieť viac

Skalka relax centrum

Návštevníci najčastejšie s obľubou navštevujú vodný svet, ktorý im umožňuje zregenerovať sily po viac či menej namáhavom športovaní, alebo len tak prídu zaplávať si či otužiť telo v jednej z piatich sáun.

Chcem vedieť viac

Kremnické GAGY

Koná sa každý rok na konci augusta, počas posledného prázdninového víkendu sa ulice mesta zaplnia návštevníkmi. Každý, kto má chuť sa zabávať, oddychovať, hľadá uvoľnenie alebo inšpiráciu, si príde na svoje.

Chcem vedieť viac

Ubytovanie

Všetko čo Kremnica a okolie ponúka sa nedá zažiť za deň. Vyberte si nocľah v niektorom z ubytovacích zariadení, aby ste načerpali nové sily na ďalší deň spoznávania a zažívania tohto kúzelneho miesta.

Chcem vedieť viac

Biela stopa 2020

Čo: Biela stopa 2020
Kedy: 6. až 8. marec 2020
Kde: Skalka pri Kremnici
Už 47 ročník podujatia je registrované ako FIS – maratón a je už dlhodobo podujatím série Euroloppet.
V piatok 24. januára štartujú víkendové slávnosti bežeckého lyžovania už tradične podujatím pre najmenších MINI STOPA.
Hlavné preteky voľnou technikou (freestyle) s dĺžkou trate 50 km so štartom aj cieľom na Skalke sa uskutočnia v sobotu 25.1.2020. Spolu s hlavnými pretekmi organizátori Bielej stopy odštartujú aj bežcov na kratšiu, 25 kilometrovú trať.
V nedeľu 26.1.2020 pokračuje Biela stopa pretekmi klasickou technikou na trati dlhej 30 km. V tento deň štartujú aj žiaci a mládež v rámci Bielej stopy JUNIOR, ktorá bude hodnotená aj ako podujatie Slovenského pohára.
Prihlasovanie sa na 47. preteky Bielej stopy je v plnom prúde, prihlasovať sa je možné až do soboty 25. januára tesne pred konaním hlavných pretekov https://www.bielastopa.sk/registracia-intro/