Vitajte v Kremnici

ktorá je najčastejšie spájaná s prívlastkom zlatá. V meste vyrazené dukáty v minulosti podopierali tróny mnohých panovníkov. Obraz histórie Kremnice je zložený z mozaiky príbehov, ukrytých v každej ulici, dvore, v dome...

Mestský hrad

Dominantou stavbou hradného areálu je Kostol sv. Kataríny. Hradný komplex s expozíciami spravuje Múzeum mincí a medailí, patriace pod Národnú banku Slovenska.

Chcem vedieť viac

Skalka relax centrum

Návštevníci najčastejšie s obľubou navštevujú vodný svet, ktorý im umožňuje zregenerovať sily po viac či menej namáhavom športovaní, alebo len tak prídu zaplávať si či otužiť telo v jednej z piatich sáun.

Chcem vedieť viac

Kremnické GAGY

Koná sa každý rok na konci augusta, počas posledného prázdninového víkendu sa ulice mesta zaplnia návštevníkmi. Každý, kto má chuť sa zabávať, oddychovať, hľadá uvoľnenie alebo inšpiráciu, si príde na svoje.

Chcem vedieť viac

Ubytovanie

Všetko čo Kremnica a okolie ponúka sa nedá zažiť za deň. Vyberte si nocľah v niektorom z ubytovacích zariadení, aby ste načerpali nové sily na ďalší deň spoznávania a zažívania tohto kúzelneho miesta.

Chcem vedieť viac

Amerika na kolesách

Čo: Amerika na kolesách
Kedy: 17. august 2018, 20.00
Kde: Štefánikovo námestie Kremnica
Oslavy 100 rokov slovensko – amerických vzťahov. Premietanie filmu „Chlapec, ktorý chcel byť prezidentom“, diskusia, stretnutie s americkým diplomatom.
V auguste sa chystá roadshow po Slovensku Amerika na kolesách. Počas 15 dní americkí diplomati navštívia až 26 miest. 
Roadshow, ktorá čiastočne kopíruje Cestu hrdinov SNP sa začne 13. augusta v Brezovej pod Bradlom a končí na oslavách SNP v Banskej Bystrici. Organizátori pripravili super kvíz o vecné ceny. Poradia vám ako sa dostať do Ameriky, či už za prácou, alebo študovať. Večer sa budú premietať americké filmy a prebehnú diskusie s lokálnymi hrdinami, ktorým cesta do USA zmenila život.