Vitajte v Kremnici

ktorá je najčastejšie spájaná s prívlastkom zlatá. V meste vyrazené dukáty v minulosti podopierali tróny mnohých panovníkov. Obraz histórie Kremnice je zložený z mozaiky príbehov, ukrytých v každej ulici, dvore, v dome...

Mestský hrad

Dominantou stavbou hradného areálu je Kostol sv. Kataríny. Hradný komplex s expozíciami spravuje Múzeum mincí a medailí, patriace pod Národnú banku Slovenska.

Chcem vedieť viac

Skalka relax centrum

Návštevníci najčastejšie s obľubou navštevujú vodný svet, ktorý im umožňuje zregenerovať sily po viac či menej namáhavom športovaní, alebo len tak prídu zaplávať si či otužiť telo v jednej z piatich sáun.

Chcem vedieť viac

Kremnické GAGY

Koná sa každý rok na konci augusta, počas posledného prázdninového víkendu sa ulice mesta zaplnia návštevníkmi. Každý, kto má chuť sa zabávať, oddychovať, hľadá uvoľnenie alebo inšpiráciu, si príde na svoje.

Chcem vedieť viac

Ubytovanie

Všetko čo Kremnica a okolie ponúka sa nedá zažiť za deň. Vyberte si nocľah v niektorom z ubytovacích zariadení, aby ste načerpali nové sily na ďalší deň spoznávania a zažívania tohto kúzelneho miesta.

Chcem vedieť viac

Zažite kopec zábavy počas jázd zážitkovým Baníckym expresom

01.07.2020 10:25:30 | 
Zažite kopec zábavy počas jázd zážitkovým Baníckym expresom

na trase Zvolen - Banská Štiavnica - Kremnica a späť

Vychutnajte si jazdu historickým vláčikom po najkrajších železničných tratiach spájajúcich najvyznamnejších banských miest v srdci Slovenska. Spoznajte nevídané lokality Strieborného a zlatého mesta, unikátne železničné technické pamiatky a čaro pôvabných prírodných scenérii. Atmosféru vo vlaku bezpochyby zaručí animačný program, ktorý zabaví aj naučí.

Banícky expres na tejto trase bude premávať v letných mesiacoch v dňoch: 11.07., 08.08., 15.08.2020

viac informácií a cestovné lístky na www.baníckyexpres.sk

 


Novinky

Služby v Kremnici 07.08.2020 09:04:55

POZOR!!! Mestský hrad bude 19.8.2020 zatvorený

Služby v Kremnici 01.07.2020 09:47:21

Skalka Relax centrum opäť ponúka všetky služby