Vitajte v Kremnici

ktorá je najčastejšie spájaná s prívlastkom zlatá. V meste vyrazené dukáty v minulosti podopierali tróny mnohých panovníkov. Obraz histórie Kremnice je zložený z mozaiky príbehov, ukrytých v každej ulici, dvore, v dome...

Mestský hrad

Dominantou stavbou hradného areálu je Kostol sv. Kataríny. Hradný komplex s expozíciami spravuje Múzeum mincí a medailí, patriace pod Národnú banku Slovenska.

Chcem vedieť viac

Skalka relax centrum

Návštevníci najčastejšie s obľubou navštevujú vodný svet, ktorý im umožňuje zregenerovať sily po viac či menej namáhavom športovaní, alebo len tak prídu zaplávať si či otužiť telo v jednej z piatich sáun.

Chcem vedieť viac

Kremnické GAGY

Koná sa každý rok na konci augusta, počas posledného prázdninového víkendu sa ulice mesta zaplnia návštevníkmi. Každý, kto má chuť sa zabávať, oddychovať, hľadá uvoľnenie alebo inšpiráciu, si príde na svoje.

Chcem vedieť viac

Ubytovanie

Všetko čo Kremnica a okolie ponúka sa nedá zažiť za deň. Vyberte si nocľah v niektorom z ubytovacích zariadení, aby ste načerpali nové sily na ďalší deň spoznávania a zažívania tohto kúzelneho miesta.

Chcem vedieť viac

Via Ferraty na Skalke sú od 1. júna otvorené

01.06.2022 11:22:20 | 
Via Ferraty na Skalke sú od 1. júna otvorené

Via Ferraty na Skalke sa po zimnej uzávere 1. júna otvoria pre verejnosť.

 

Okrem ferrát na vás čakajú aj ďalšie atrakcie

Via ferrata Komín je od roku 2019 vylepšená o nové atraktívne prvky. Prvým z nich je takmer 80 metrov dlhý VISUTÝ MOST, ktorý je skutočne unikátny, keďže sa jedná o najdlhší lanový most v strednej Európe. Z hľadiska bezpečnosti je most určený len pre pohyb max štyroch osôb naraz a pri nepriaznivom počasí je vstup na neho zakázaný. Pri výstupnej časti mosta je realizovaná ďalšia atrakcia, LANOVÁ SIEŤ, ktorá padá do hĺbky 37 metrov. Je tiež jediná svojho druhu na Slovensku. Sieť z oceľových lán je určená pre maximálne dve osoby. Jej náročnosť je D. Po prívale adrenalínu si môžete vychutnať nové výhľady z tzv. VÝHLIADKY TITANIC, ktorá svoj názov získala vďaka tvaru lodnej provy.

Nezabúdajte na bezpečnoť