Vitajte v Kremnici

ktorá je najčastejšie spájaná s prívlastkom zlatá. V meste vyrazené dukáty v minulosti podopierali tróny mnohých panovníkov. Obraz histórie Kremnice je zložený z mozaiky príbehov, ukrytých v každej ulici, dvore, v dome...

Mestský hrad

Dominantou stavbou hradného areálu je Kostol sv. Kataríny. Hradný komplex s expozíciami spravuje Múzeum mincí a medailí, patriace pod Národnú banku Slovenska.

Chcem vedieť viac

Skalka relax centrum

Návštevníci najčastejšie s obľubou navštevujú vodný svet, ktorý im umožňuje zregenerovať sily po viac či menej namáhavom športovaní, alebo len tak prídu zaplávať si či otužiť telo v jednej z piatich sáun.

Chcem vedieť viac

Kremnické GAGY

Koná sa každý rok na konci augusta, počas posledného prázdninového víkendu sa ulice mesta zaplnia návštevníkmi. Každý, kto má chuť sa zabávať, oddychovať, hľadá uvoľnenie alebo inšpiráciu, si príde na svoje.

Chcem vedieť viac

Ubytovanie

Všetko čo Kremnica a okolie ponúka sa nedá zažiť za deň. Vyberte si nocľah v niektorom z ubytovacích zariadení, aby ste načerpali nové sily na ďalší deň spoznávania a zažívania tohto kúzelneho miesta.

Chcem vedieť viac

Nazrite do priestorov Dolnej brány...aspoň virtuálne

23.02.2021 10:25:57 | 
Nazrite do priestorov Dolnej brány...aspoň virtuálne

Kultúrne a informačné centrum mesta Kremnica otvorilo v júni 2019 novú Expozíciu jedinečností Kremnice v priestoroch dovtedy uzavretej Dolnej brány. Expozícia návštevníkov prevedie históriou Kremnice, udalosťami, osobnosťami a vecami, ktoré robia Kremnicu jedinečnou a odlišujú ju od iných historických miest Slovenska, ale aj Európy. A to všetko na mieste, ktoré v minulosti slúžilo ako súčasť hradobného opevnenia mesta. Tešíme sa na Vás všetkých aj osobne, snáď už čoskoro.

Dolnú bránu pochádzajúcu zo 14. storočia si teraz môžete prezrieť aspoň virtuálne.


Novinky

Poznávajte v Kremnici 23.02.2021 10:25:57

Nazrite do priestorov Dolnej brány...aspoň virtuálne

Poznávajte v Kremnici 31.01.2021 12:47:40

Nové promo video Kremnica / Mesto príbehov