Vitajte v Kremnici

ktorá je najčastejšie spájaná s prívlastkom zlatá. V meste vyrazené dukáty v minulosti podopierali tróny mnohých panovníkov. Obraz histórie Kremnice je zložený z mozaiky príbehov, ukrytých v každej ulici, dvore, v dome...

Mestský hrad

Dominantou stavbou hradného areálu je Kostol sv. Kataríny. Hradný komplex s expozíciami spravuje Múzeum mincí a medailí, patriace pod Národnú banku Slovenska.

Chcem vedieť viac

Skalka relax centrum

Návštevníci najčastejšie s obľubou navštevujú vodný svet, ktorý im umožňuje zregenerovať sily po viac či menej namáhavom športovaní, alebo len tak prídu zaplávať si či otužiť telo v jednej z piatich sáun.

Chcem vedieť viac

Kremnické GAGY

Koná sa každý rok na konci augusta, počas posledného prázdninového víkendu sa ulice mesta zaplnia návštevníkmi. Každý, kto má chuť sa zabávať, oddychovať, hľadá uvoľnenie alebo inšpiráciu, si príde na svoje.

Chcem vedieť viac

Ubytovanie

Všetko čo Kremnica a okolie ponúka sa nedá zažiť za deň. Vyberte si nocľah v niektorom z ubytovacích zariadení, aby ste načerpali nové sily na ďalší deň spoznávania a zažívania tohto kúzelneho miesta.

Chcem vedieť viac

Preskočiť navigáciu

Majstrovstvá Európskej únie v Guľkách

História tejto hry, ktorá sa dnes hráva v máji v Zechenterovej záhrade, sa tiahne ako niť z 19. storočia. Hovorí sa, že je spojená s keramickou továrňou v meste (guľky sa vyrábali z pálenej keramickej hliny). V 30. rokoch 20. storočia mala každá ulica v meste svoje „guľkovisko", kde sa predvádzali najšikovnejší hráči. Hralo sa podľa miestnych zvyklostí, ale väčšinou podľa pravidiel dohodnutých medzi súpermi.
V roku 2003 sa zrodila myšlienka na usporiadanie Majstrovstiev Európskej únie v Guľkách. Podujatie plné recesie a radosti z hry sa stretlo s všeobecným nadšením súťažiacich aj prihliadajúcich. Sprievodnou akciou od prvého ročníka bola streľba na cieľ z gumipušky (gumišľajdre), vedená Ondríkom Kajanom. Od roku 2006 je Memoriál Ondreja Kajana v streľbe z gumipušky oficiálnou súťažou v rámci M-EU v Guľkách - dnes už tradičného podujatia, ktoré Kremničania s veľkým úspechom pripravujú každoročne.