Vitajte v Kremnici

ktorá je najčastejšie spájaná s prívlastkom zlatá. V meste vyrazené dukáty v minulosti podopierali tróny mnohých panovníkov. Obraz histórie Kremnice je zložený z mozaiky príbehov, ukrytých v každej ulici, dvore, v dome...

Mestský hrad

Dominantou stavbou hradného areálu je Kostol sv. Kataríny. Hradný komplex s expozíciami spravuje Múzeum mincí a medailí, patriace pod Národnú banku Slovenska.

Chcem vedieť viac

Skalka relax centrum

Návštevníci najčastejšie s obľubou navštevujú vodný svet, ktorý im umožňuje zregenerovať sily po viac či menej namáhavom športovaní, alebo len tak prídu zaplávať si či otužiť telo v jednej z piatich sáun.

Chcem vedieť viac

Kremnické GAGY

Koná sa každý rok na konci augusta, počas posledného prázdninového víkendu sa ulice mesta zaplnia návštevníkmi. Každý, kto má chuť sa zabávať, oddychovať, hľadá uvoľnenie alebo inšpiráciu, si príde na svoje.

Chcem vedieť viac

Ubytovanie

Všetko čo Kremnica a okolie ponúka sa nedá zažiť za deň. Vyberte si nocľah v niektorom z ubytovacích zariadení, aby ste načerpali nové sily na ďalší deň spoznávania a zažívania tohto kúzelneho miesta.

Chcem vedieť viac

Magda Vášáryová / Živena

Čo: Magda Vášáryová / Živena

Kedy: 26. jún 2019, 18.30

Kde: Akropola Kremnica

V roku 2013 sa Magda Vasaryova stala predsedníčkou spolku slovenských žien Živena. V aktuálnom roku vychádza kniha \"Živena. 150 rokov spolku slovenských žien. (Bratislava: Slovart, 2019)\".
Pri tejto príležitosti vás pozývame na stretnutie s touto známou slovenskou herečkou a diplomatkou.
Témy a otázky nebudú výhradne o Živena, spolok slovenských žien, je nepochybne množstvo oblastí, ktoré súvisia s touto známou osobnosťou slovenského spoločenského života.
Magda Vášáryová sa teší na stretnutie (nie len) s Kremničanmi...

vstupné: 4€
študenti, dôchodcovia, zťp: 2€