Vitajte v Kremnici

ktorá je najčastejšie spájaná s prívlastkom zlatá. V meste vyrazené dukáty v minulosti podopierali tróny mnohých panovníkov. Obraz histórie Kremnice je zložený z mozaiky príbehov, ukrytých v každej ulici, dvore, v dome...

Mestský hrad

Dominantou stavbou hradného areálu je Kostol sv. Kataríny. Hradný komplex s expozíciami spravuje Múzeum mincí a medailí, patriace pod Národnú banku Slovenska.

Chcem vedieť viac

Skalka relax centrum

Návštevníci najčastejšie s obľubou navštevujú vodný svet, ktorý im umožňuje zregenerovať sily po viac či menej namáhavom športovaní, alebo len tak prídu zaplávať si či otužiť telo v jednej z piatich sáun.

Chcem vedieť viac

Kremnické GAGY

Koná sa každý rok na konci augusta, počas posledného prázdninového víkendu sa ulice mesta zaplnia návštevníkmi. Každý, kto má chuť sa zabávať, oddychovať, hľadá uvoľnenie alebo inšpiráciu, si príde na svoje.

Chcem vedieť viac

Ubytovanie

Všetko čo Kremnica a okolie ponúka sa nedá zažiť za deň. Vyberte si nocľah v niektorom z ubytovacích zariadení, aby ste načerpali nové sily na ďalší deň spoznávania a zažívania tohto kúzelneho miesta.

Chcem vedieť viac

LUNETRDLO – Ľupčianske netradičné divadlo – Ženský zákon

Čo: LUNETRDLO – Ľupčianske netradičné divadlo – Ženský zákon

Kedy: 28. október 2017, 18:00

Kde: Akropola Kremnica

Jednoduchý príbeh prerozprávaný čarovným jazykom uja Jozefa Gregora Tajovského, spracovaný už sto, možno tisíckrát za tých sto rokov rôznymi súbormi a stále tak neuveriteľne zábavný a
divácky príťažlivý. Inscenácia sa dôstojne popasovala s mottom súboru:
Priatelia všetkých kravín, spojte sa a zaradila sa medzi ostatné úspešné
kusy LUNETRDLA: Obvoďák, Raketový vzostup Anči Zbíjačky,
Lupcastory, Hamleta, Príjemne krvavý podvečer podvečer, Literárny kabaret atď.