Vitajte v Kremnici

ktorá je najčastejšie spájaná s prívlastkom zlatá. V meste vyrazené dukáty v minulosti podopierali tróny mnohých panovníkov. Obraz histórie Kremnice je zložený z mozaiky príbehov, ukrytých v každej ulici, dvore, v dome...

Mestský hrad

Dominantou stavbou hradného areálu je Kostol sv. Kataríny. Hradný komplex s expozíciami spravuje Múzeum mincí a medailí, patriace pod Národnú banku Slovenska.

Chcem vedieť viac

Skalka relax centrum

Návštevníci najčastejšie s obľubou navštevujú vodný svet, ktorý im umožňuje zregenerovať sily po viac či menej namáhavom športovaní, alebo len tak prídu zaplávať si či otužiť telo v jednej z piatich sáun.

Chcem vedieť viac

Kremnické GAGY

Koná sa každý rok na konci augusta, počas posledného prázdninového víkendu sa ulice mesta zaplnia návštevníkmi. Každý, kto má chuť sa zabávať, oddychovať, hľadá uvoľnenie alebo inšpiráciu, si príde na svoje.

Chcem vedieť viac

Ubytovanie

Všetko čo Kremnica a okolie ponúka sa nedá zažiť za deň. Vyberte si nocľah v niektorom z ubytovacích zariadení, aby ste načerpali nové sily na ďalší deň spoznávania a zažívania tohto kúzelneho miesta.

Chcem vedieť viac

Preskočiť navigáciu

Kremnická Bašta - Kremnické hudobné leto

Festival folkovej a akustickej hudby Kremnická Bašta začal svoju históriu písať v auguste roku 2001. Odvtedy sa na pódiách festivalu vystriedalo 88 hudobných skupín, či pesničkárov. Festival sa stal tradičným podujatím, ktoré 15 rokov dopĺňalo bohatú ponuku letných akcií mesta Kremnica. Od roku 2017 končí Kremnická Bašta s tradičným víkendovým festivalovým formátom a organizátor začína "festival" organizovať ako sériu letných koncertov v exteriéroch nášho mesta. Týmto krokom sa víkendový festival Kremnická Bašta premieňa na celosezónny festival Kremnického hudobného leta, ponúkajúci široké spektrum hudobných žánrov.