Vitajte v Kremnici

ktorá je najčastejšie spájaná s prívlastkom zlatá. V meste vyrazené dukáty v minulosti podopierali tróny mnohých panovníkov. Obraz histórie Kremnice je zložený z mozaiky príbehov, ukrytých v každej ulici, dvore, v dome...

Mestský hrad

Dominantou stavbou hradného areálu je Kostol sv. Kataríny. Hradný komplex s expozíciami spravuje Múzeum mincí a medailí, patriace pod Národnú banku Slovenska.

Chcem vedieť viac

Skalka relax centrum

Návštevníci najčastejšie s obľubou navštevujú vodný svet, ktorý im umožňuje zregenerovať sily po viac či menej namáhavom športovaní, alebo len tak prídu zaplávať si či otužiť telo v jednej z piatich sáun.

Chcem vedieť viac

Kremnické GAGY

Koná sa každý rok na konci augusta, počas posledného prázdninového víkendu sa ulice mesta zaplnia návštevníkmi. Každý, kto má chuť sa zabávať, oddychovať, hľadá uvoľnenie alebo inšpiráciu, si príde na svoje.

Chcem vedieť viac

Ubytovanie

Všetko čo Kremnica a okolie ponúka sa nedá zažiť za deň. Vyberte si nocľah v niektorom z ubytovacích zariadení, aby ste načerpali nové sily na ďalší deň spoznávania a zažívania tohto kúzelneho miesta.

Chcem vedieť viac

Preskočiť navigáciu

Hrúzov memoriál

je volejbalový turnaj zmiešaných družstiev, ktorý sa koná vždy v júni na počesť Jozefa Hrúzu, hráča kremnického volejbalového družstva, ktorý v roku 1957 tragicky zahynul pri automobilovej nehode vo veku 25 rokov. Volejbalový turnaj mužských družstiev založili jeho kamaráti a spoluhráči a v júni 1958 sa na ľahkoatletickom ihrisku v Kremnici konal jeho prvý ročník. Zúčastnilo sa na ňom 8 družstiev - volejbalisti z Martina, Žiliny, Detvy, Kremnice, Banskej Štiavnice, Liptovského Mikuláša a Ružomberka. Počas prvých ročníkov za Kremnicu hrali Ján Jasenský, Anton Tokár, Imrich Fodor, Andrej Párička, Ivan Nemečkaj, Kazimír Kietok, Pavol Peto a Juraj Hromada, ktorý v tom čase hrával za Sláviu UK Bratislava. Družstvo Kremničanov posilnil poprednými hráčmi - Jozefom Labudom, Romanom Rjachovským, Miroslavom Golianom, Bohušom Golianom a Pavlom Vicianom. Počas 50-tich rokov konania volejbalového turnaja tu hrali družstvá ako Slávia UK Bratislava, Bielsko-Biala, Dukla Martin a ďalší, medzi ktorými boli reprezentanti Slovenska aj víťazi svetového pohára. Na turnaji hráva okolo 160 amatérskych aj registrovaných hráčov 1. ligy či extraligy priemerne v 20 družstvách.