Vitajte v Kremnici

ktorá je najčastejšie spájaná s prívlastkom zlatá. V meste vyrazené dukáty v minulosti podopierali tróny mnohých panovníkov. Obraz histórie Kremnice je zložený z mozaiky príbehov, ukrytých v každej ulici, dvore, v dome...

Mestský hrad

Dominantou stavbou hradného areálu je Kostol sv. Kataríny. Hradný komplex s expozíciami spravuje Múzeum mincí a medailí, patriace pod Národnú banku Slovenska.

Chcem vedieť viac

Skalka relax centrum

Návštevníci najčastejšie s obľubou navštevujú vodný svet, ktorý im umožňuje zregenerovať sily po viac či menej namáhavom športovaní, alebo len tak prídu zaplávať si či otužiť telo v jednej z piatich sáun.

Chcem vedieť viac

Kremnické GAGY

Koná sa každý rok na konci augusta, počas posledného prázdninového víkendu sa ulice mesta zaplnia návštevníkmi. Každý, kto má chuť sa zabávať, oddychovať, hľadá uvoľnenie alebo inšpiráciu, si príde na svoje.

Chcem vedieť viac

Ubytovanie

Všetko čo Kremnica a okolie ponúka sa nedá zažiť za deň. Vyberte si nocľah v niektorom z ubytovacích zariadení, aby ste načerpali nové sily na ďalší deň spoznávania a zažívania tohto kúzelneho miesta.

Chcem vedieť viac

Genius Locci / Amfiteatrum 2018

Čo: Genius Locci / Amfiteatrum 2018
Kedy: 22. jún 2018, 20.30
Kde: Akropola Kremnica
GENIUS LOCCI je hudobný projekt dvoch sestier a spriaznených hudobníkov nesúci sa v žánroch indie folk / pop s autorskou tvorbou spievanou v angličtine.
Za štyri roky svojej existencie stihli vydať EP “Innate” (2014) a dvojalbum “PRESENCE” (2016), v roku 2018 vypustili singel “No No”.
Zahrali aj na festivaloch ako Pohoda, Grape alebo Beseda u Bigbítu v Českej republike, na showcase festivale Waves Bratislava, Liveurope showcase v Poľsku a tiež na A38 Ship v
Budapešti. Kapela bola nominovaná v kategórii Objav roka vrámci hudobných ocenení Radio Head Awards 2014 a v roku 2016 v kategórii Debut roka.
vstupné: 3€

Amfiteatrum 2018 sú kultúrne podujatia open-air v Zechenterovej záhrade. V prípade nepriaznivého počasia sa koncert uskutoční v Akropole.
Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.