Vitajte v Kremnici

ktorá je najčastejšie spájaná s prívlastkom zlatá. V meste vyrazené dukáty v minulosti podopierali tróny mnohých panovníkov. Obraz histórie Kremnice je zložený z mozaiky príbehov, ukrytých v každej ulici, dvore, v dome...

Mestský hrad

Dominantou stavbou hradného areálu je Kostol sv. Kataríny. Hradný komplex s expozíciami spravuje Múzeum mincí a medailí, patriace pod Národnú banku Slovenska.

Chcem vedieť viac

Skalka relax centrum

Návštevníci najčastejšie s obľubou navštevujú vodný svet, ktorý im umožňuje zregenerovať sily po viac či menej namáhavom športovaní, alebo len tak prídu zaplávať si či otužiť telo v jednej z piatich sáun.

Chcem vedieť viac

Kremnické GAGY

Koná sa každý rok na konci augusta, počas posledného prázdninového víkendu sa ulice mesta zaplnia návštevníkmi. Každý, kto má chuť sa zabávať, oddychovať, hľadá uvoľnenie alebo inšpiráciu, si príde na svoje.

Chcem vedieť viac

Ubytovanie

Všetko čo Kremnica a okolie ponúka sa nedá zažiť za deň. Vyberte si nocľah v niektorom z ubytovacích zariadení, aby ste načerpali nové sily na ďalší deň spoznávania a zažívania tohto kúzelneho miesta.

Chcem vedieť viac

Ferratový areál "Komín" na Skalke UZAVRETÝ

01.01.2020 20:12:30 | 
Ferratový areál

Ferratový areál "Komín" na Skalke UZAVRETÝ

Od 1.1.2020 do 1.5.2020 sú z dôvodu ochrany Sokola sťahovavého, aj zimných podmienok, (ľad,sneh a istiace body pod snehom) ferraty "Zostupovka, Komín, Trubačova veža, Sieť a Lanový mostík" UZAVRETÉ. Tešíme sa na Vás v novej sezóne jar/jeseň 2020. Ďalej je možné využívať všetky značkované turistické chodníky v KV, aj hrebeňom ponad ferraty, na výhliadku "Titanik" a do sedla "Tunel". Prípadne využívať lyžiarske bežecké trate Severný a Južný okruh Bielej stopy podľa snehových podmienok a ich upravenosti.