Welcome to Kremnica

Kremnica is commonly attributed as golden. The coins minted in the past supported many rulers. The historical picture of Kremnica is made of the mosaic of stories hidden in every street and house...

Town Castle

It comprises of a complex of buildings from the 14th - 15th century and is protected by the double fortifications which are linked with one of the best preserved town walls in Slovakia.

Read more

Skalka relax centrum

Prepared to serve to professional and also recreational sportsmen all year round. The most popular and most visited part of the facility is wellness, which allows to regenerate your body after more or less intensive training.

Read more

Kremnica GAGS

The international show of polite humour, independent satire and cheerful recession of the old tradition (1981) takes place here every year in the end of August.

Read more

Preskočiť navigáciu

Modrá chalúpka

Drevenica sa nachádza v Kremnických vrchoch, priamo v srdci Slovenska a zároveň v pešej vzdialenosti od geografického stredu Európy.

Má výbornú centrálnu polohu - len 5 km od lyžiarskeho strediska Krahule, 8 km od lyžiarskeho a športovo-rekreačného centra Skalka a len 3 km od historického centra Kremnice. Preto je ideálna pre všetkých milovníkov zimnej a letnej turistiky, cykloturistiky ako aj pre tých, ktorých hlavným cieľom dovolenky je najmä oddych!

Typický banícky dom z nemeckej oblasti kremnicka (Hauerlandu) tzv. „Kremnický dom". Je charakteristický tým, že je drevený so šindľovou strechou, poschodový s vonkajšou pavlačou(balkónom) pozdčºž domu a je dvojpodlažný . Strecha objektu je valbová s drevenou šindlovou krytinou. Predpokladaný vznik domu je okolo roku 1740. V r.1832 bola prvá rekonštrukcia a v roku 2002 druhá rekonštrukcia do súčasného stavu. Pôvodná prezývka objektu bola „zum Hirtenhiba"(pastiersky vŕšok), no súčasný majiteľ ho premenoval na „Blau Haus" (podľa modrého vzhľadu, ktorým je unikátny). Predpokladá sa, že pôvodnými vlastníkmi drevenice boli nemeckí prisťahovalci - baníci a remeselníci. Posledný evidovaný majiteľ - Anton Weiss bol remeselníkom (krajčírom a obuvníkom). Objekt je evidovaný v zozname kultúrnych pamiatok Slovenska .

POPIS UBYTOVANIA:
Chalupa má v súčasnosti tri využiteľné podlažia a je zariadená v tradičnom štýle.
Na prízemí sa nadchádza kompletne zariadená kuchyňa s jedálenskou časťou, s tradičnou pecou /momentálne nefukčná/ aj s „prípeckom" , unikátna kúpeľňa s drevenou „kaďou" a malá spálňa.
Prvé poschodie tvorí otvorený priestor plniaci funkciu obývačky a spoločenskej miestnosti. Z obývacej miestnosti je vstup do ďalších dvoch spální - „Baníckej izby"( 4 lôžková) a „Spálne tety Amálky"(2 lôžková).
Druhé poschodie - podkrovie je tiež čiastočne otvorené a spolu s obývacou miestnosťou tvorí jeden celok. Z obývacej miestnosti sem vedú strmé mlynárske drevené schody. V otvorenej časti sa nachádza sedenie. Na tomto poschodí je aj vstup do ďalšej spálne - „Izby na nebesiach", ktorú si obľúbia najmä deti.
Súčasťou drevenice je aj veľký prístrešok - šopa, ktorý má kapacitu cca. 20 miest. Je vhodný na firemné a rodinné oslavy a akcie.

CELKOVÝ POČET LOŽOK: 12 + 2 prístelky

ZLOŽENIE IZIEB: 2 x 2 lôžková izba (oddelené postele), 2 x 4 lôžková izba (manželské postele, oddelené postele), 2 x príležitostné lôžka v obývacej časti.

VYBAVENIE: posteľná bielizeň a uteráky, TV, DVD (rozprávky a filmy k dispozício), rádio, spoločenské hry, kompletne vybavená kuchyňa (mikrovlnná rúra, elektrická rúra na pečenie, chladnička, pec, sporák, kychynský riad, rýchlovarná kanvica), lehátka, slnečník, záhradný nábytok, záhradný gril, kotlík na guláš; kúpeľňa (1 x WC, drevená kaďa- sprchovací kút, 1 x umývadlo), detská postieľka a stolička.

PARKOVANIE: priamo pri objekte (3 - 4 autá)

Modrá chalúpka
Kremnické Bane č. 27

967 01 KREMNICA

Rezervácie:

Slovak Folk Travel
Štefánikovo námestie 33/40
96701 Kremnica

Tel.: +421 (0)905 153 692
e-mail: info@slovakfolktravel.sk

www.modrachalupka.sk