Vitajte v Kremnici

ktorá je najčastejšie spájaná s prívlastkom zlatá. V meste vyrazené dukáty v minulosti podopierali tróny mnohých panovníkov. Obraz histórie Kremnice je zložený z mozaiky príbehov, ukrytých v každej ulici, dvore, v dome...

Mestský hrad

Dominantou stavbou hradného areálu je Kostol sv. Kataríny. Hradný komplex s expozíciami spravuje Múzeum mincí a medailí, patriace pod Národnú banku Slovenska.

Chcem vedieť viac

Skalka relax centrum

Návštevníci najčastejšie s obľubou navštevujú vodný svet, ktorý im umožňuje zregenerovať sily po viac či menej namáhavom športovaní, alebo len tak prídu zaplávať si či otužiť telo v jednej z piatich sáun.

Chcem vedieť viac

Kremnické GAGY

Koná sa každý rok na konci augusta, počas posledného prázdninového víkendu sa ulice mesta zaplnia návštevníkmi. Každý, kto má chuť sa zabávať, oddychovať, hľadá uvoľnenie alebo inšpiráciu, si príde na svoje.

Chcem vedieť viac

Ubytovanie

Všetko čo Kremnica a okolie ponúka sa nedá zažiť za deň. Vyberte si nocľah v niektorom z ubytovacích zariadení, aby ste načerpali nové sily na ďalší deň spoznávania a zažívania tohto kúzelneho miesta.

Chcem vedieť viac

Dorota Nvotová Band / Fulmaya

Čo: Dorota Nvotová Band / Fulmaya
Kedy: 27. september 2019, 20.00
Kde: Akropola Kremnica
Dva v jednom: prezentácia novej cestovateľskej knihy Fulmaya na rázcestí a koncert kapely v plnej nabitej zostave!!!
Album More je hudobne aj textársky, ako vždy, Dorotin autorský materiál “od klavíra”, tentokrát však celkom inak podaný a zaranžovaný aj vďaka novej, majstrovskej kapele Talent Transport!!!
Filip Hittrich - basa
Vladimír “Slnko” Šarišský - klavír/ústna harmonika
Marián Slávka - bicie
Z polovice konceptuálny, inšpirovaný cestovateľskou dušou speváčky, skladateľky, herečky, spisovateľky ale aj publicistky Doroty Nvotovej, bude na koncerte k dispozícii vo forme CD a LP a aj podpísaný :-), rovnako ako jej nová kniha Fulmaya na rázcestí, ktorej kúpou podporíte štúdium nepálskych detí.
vstupné: 6€
podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia