Vitajte v Kremnici

ktorá je najčastejšie spájaná s prívlastkom zlatá. V meste vyrazené dukáty v minulosti podopierali tróny mnohých panovníkov. Obraz histórie Kremnice je zložený z mozaiky príbehov, ukrytých v každej ulici, dvore, v dome...

Mestský hrad

Dominantou stavbou hradného areálu je Kostol sv. Kataríny. Hradný komplex s expozíciami spravuje Múzeum mincí a medailí, patriace pod Národnú banku Slovenska.

Chcem vedieť viac

Skalka relax centrum

Návštevníci najčastejšie s obľubou navštevujú vodný svet, ktorý im umožňuje zregenerovať sily po viac či menej namáhavom športovaní, alebo len tak prídu zaplávať si či otužiť telo v jednej z piatich sáun.

Chcem vedieť viac

Kremnické GAGY

Koná sa každý rok na konci augusta, počas posledného prázdninového víkendu sa ulice mesta zaplnia návštevníkmi. Každý, kto má chuť sa zabávať, oddychovať, hľadá uvoľnenie alebo inšpiráciu, si príde na svoje.

Chcem vedieť viac

Ubytovanie

Všetko čo Kremnica a okolie ponúka sa nedá zažiť za deň. Vyberte si nocľah v niektorom z ubytovacích zariadení, aby ste načerpali nové sily na ďalší deň spoznávania a zažívania tohto kúzelneho miesta.

Chcem vedieť viac

Deň architektúry 2020 / Kremnica

Čo: Deň architektúry 2020 / Kremnica

Kedy: 1. október 2020, 17.30

Kde: Akropola Kremnica

ASANÁCIE HISTORICKÝCH DOMOV
Prednáška spojená s prechádzkou v uliciach mesta...
Miznúca architektúra v kontexte necitlivých asanácií historických domov na území mesta Kremnica. Mesto malo problém s búraním hodnotných objektov už aj v minulosti (v období druhej polovice 20. storočia), v poslednom čase sa však s necitlivými asanáciami „roztrhlo vrece“. Celkovo ide o 11 objektov, ktoré, až na jednu výnimku, stáli v pamiatkovej zóne mesta Kremnice! Od druhej svetovej vojny dodnes zmizlo v Kremnici zo zemského povrchu možno až 200 – 250 historických domov, čo je vskutku obrovské číslo. Napriek tomu si mesto stále zachováva svoj genius loci, preto by sme ho už nemali ochudobňovať o ďalšie stavby necitlivými asanáciami. Pohodlne a kultivovane (moderne) sa dá bývať aj v starých objektoch. Viac o tejto aktuálnej téme sa dozviete od historikov Luboša Kürthyho a Daniela Haas Kianičku.

Čas a miesto konania

01.10.202017:30
'