Vitajte v Kremnici

ktorá je najčastejšie spájaná s prívlastkom zlatá. V meste vyrazené dukáty v minulosti podopierali tróny mnohých panovníkov. Obraz histórie Kremnice je zložený z mozaiky príbehov, ukrytých v každej ulici, dvore, v dome...

Mestský hrad

Dominantou stavbou hradného areálu je Kostol sv. Kataríny. Hradný komplex s expozíciami spravuje Múzeum mincí a medailí, patriace pod Národnú banku Slovenska.

Chcem vedieť viac

Skalka relax centrum

Návštevníci najčastejšie s obľubou navštevujú vodný svet, ktorý im umožňuje zregenerovať sily po viac či menej namáhavom športovaní, alebo len tak prídu zaplávať si či otužiť telo v jednej z piatich sáun.

Chcem vedieť viac

Kremnické GAGY

Koná sa každý rok na konci augusta, počas posledného prázdninového víkendu sa ulice mesta zaplnia návštevníkmi. Každý, kto má chuť sa zabávať, oddychovať, hľadá uvoľnenie alebo inšpiráciu, si príde na svoje.

Chcem vedieť viac

Ubytovanie

Všetko čo Kremnica a okolie ponúka sa nedá zažiť za deň. Vyberte si nocľah v niektorom z ubytovacích zariadení, aby ste načerpali nové sily na ďalší deň spoznávania a zažívania tohto kúzelneho miesta.

Chcem vedieť viac

Ďalší unikát na Skalke

22.12.2021 13:03:52 | 
Ďalší unikát na Skalke

20 METROVÝ ĽADOPÁD

Na Skalke pri Kremnici pribudla nová atrakcia pre odvážnych lezcov na ľade. Ľadopád dlhý takmer 20 metrov mesto pre verejnosť otvorí 25. decembra.
Ľadopád realizovala Horská záchranná služba Kremnické vrchy v spolupráci s dobrovoľníkmi. Samotná ľadová stena vznikala okolo 10 dní. „Prioritou bolo vytipovať také miesto, ktoré by bolo prístupné širokej verejnosti, nie iba lezcom,“ povedal jeden z realizátorov Pavol Klobušník z HZS. Ľadopád už na Skalke vznikol aj v roku 2019, tentokrát zmenil lokalitu a nájdete ho priamo pod presklenou vyhliadkou v areáli Via ferratový svet.
Projekt sa začal už v lete 2021 realizáciou drytoolových ciest (drytooling je lezecká disciplína zahŕňajúca lezenie s cepínmi a mačkami po suchej skale). „Nasledovalo pritiahnutie vody, zakopaných bolo asi 250 metrov hadíc,“ opisuje P. Klobušník. Samotné zaľadnenie prebiehalo v decembri. „Počasie nám celkom prialo, takže zaľadnenie nám trvalo do 10 dní,“ hovorí Klobušník s tým, že ľad je momentálne kompaktný. Síce sa lezením bude postupne ničiť, otepľovaním sa opäť zaľadní.
Podľa Horskej záchrannej služby Skalka poskytuje pre ľadopád ideálne podmienky. Pri výške 1200 metrov, severozápadnej expozícii a umiestnení v najchladnejšej doline na území je predpoklad, že ľadopád vydrží až do marca.
Ľadolezenie na Slovensku je možné len na pár miestach, takže atrakcia má potenciál byť unikátom v zimnom vyžití sa v prírode. Ľadopád sa nachádza pár metrov od parkoviska, je prístupný širokej verejnosti.
Prevádzkovateľom ľadopádu je mesto Kremnica. Atrakcia je značená smerovými šípkami a bezpečnostnými pokynmi, ktoré je potrebné dodržiavať.
Mesto Kremnica na realizáciu ľadopádu použilo celkovo okolo 6000 eur. Finančne na projekt prispeli aj OOCR Stredné Slovensko a Ministerstvo dopravy a výstavby SR.
Novinky

Služby v Kremnici 10.01.2022 09:28:30

Autobus na Skalku premáva aj počas týždňa

Služby v Kremnici 29.12.2021 12:22:05

Lyžiarske vleky a lanovka na Skalke nepremávajú

Poznávajte v Kremnici 22.04.2021 19:20:47

Otváracie hodiny Expozície Múzea mincí a medailí.