Vitajte v Kremnici

ktorá je najčastejšie spájaná s prívlastkom zlatá. V meste vyrazené dukáty v minulosti podopierali tróny mnohých panovníkov. Obraz histórie Kremnice je zložený z mozaiky príbehov, ukrytých v každej ulici, dvore, v dome...

Mestský hrad

Dominantou stavbou hradného areálu je Kostol sv. Kataríny. Hradný komplex s expozíciami spravuje Múzeum mincí a medailí, patriace pod Národnú banku Slovenska.

Chcem vedieť viac

Skalka relax centrum

Návštevníci najčastejšie s obľubou navštevujú vodný svet, ktorý im umožňuje zregenerovať sily po viac či menej namáhavom športovaní, alebo len tak prídu zaplávať si či otužiť telo v jednej z piatich sáun.

Chcem vedieť viac

Kremnické GAGY

Koná sa každý rok na konci augusta, počas posledného prázdninového víkendu sa ulice mesta zaplnia návštevníkmi. Každý, kto má chuť sa zabávať, oddychovať, hľadá uvoľnenie alebo inšpiráciu, si príde na svoje.

Chcem vedieť viac

Ubytovanie

Všetko čo Kremnica a okolie ponúka sa nedá zažiť za deň. Vyberte si nocľah v niektorom z ubytovacích zariadení, aby ste načerpali nové sily na ďalší deň spoznávania a zažívania tohto kúzelneho miesta.

Chcem vedieť viac

Cechové hody kremnické / 28. kremnický jarmok

27.06.2018 11:13:56 | 
Cechové hody kremnické / 28. kremnický jarmok

Kremnica opäť ožije trhom, zábavou, skvelým jedlom a pitím, pretože už po 28. krát zavíta do centra mesta vychýrený Kremnický jarmok a Cechové hody kremnické.

Súčasťou týchto osláv budú stánky s najvšakovakejším tovarom, historické tábory, atrakcie pre menších i väčších, remeselníci a najmä fantastický program, v ktorom si každý príde na svoje.

V piatok a v sobotu 20. a 21. júla 2018 si mesto Kremnica s podporou Banskobystrického samosprávneho kraja, pripravilo pre všetkých návštevníkov nespočetné množstvo aktivít, ktoré si budete môcť vychutnávať oba dni od 10:00 do 22:00, hneď na niekoľkých miestach.

Podujatie je súčasťou osláv 690. výročia založenia mesta.

Už teraz si v kalendári vyznačte dátum, pretože túto tradičnú udalosť si nemôžete nechať ujsť ani tento rok.


Novinky

Služby v Kremnici 20.12.2018 17:28:12

Relax centrum počas zimnej sezóny

Služby v Kremnici 03.12.2018 13:24:14

Žltý minibus bude premávať počas zimnej sezóny