Vitajte v Kremnici

ktorá je najčastejšie spájaná s prívlastkom zlatá. V meste vyrazené dukáty v minulosti podopierali tróny mnohých panovníkov. Obraz histórie Kremnice je zložený z mozaiky príbehov, ukrytých v každej ulici, dvore, v dome...

Mestský hrad

Dominantou stavbou hradného areálu je Kostol sv. Kataríny. Hradný komplex s expozíciami spravuje Múzeum mincí a medailí, patriace pod Národnú banku Slovenska.

Chcem vedieť viac

Skalka relax centrum

Návštevníci najčastejšie s obľubou navštevujú vodný svet, ktorý im umožňuje zregenerovať sily po viac či menej namáhavom športovaní, alebo len tak prídu zaplávať si či otužiť telo v jednej z piatich sáun.

Chcem vedieť viac

Kremnické GAGY

Koná sa každý rok na konci augusta, počas posledného prázdninového víkendu sa ulice mesta zaplnia návštevníkmi. Každý, kto má chuť sa zabávať, oddychovať, hľadá uvoľnenie alebo inšpiráciu, si príde na svoje.

Chcem vedieť viac

Ubytovanie

Všetko čo Kremnica a okolie ponúka sa nedá zažiť za deň. Vyberte si nocľah v niektorom z ubytovacích zariadení, aby ste načerpali nové sily na ďalší deň spoznávania a zažívania tohto kúzelneho miesta.

Chcem vedieť viac

Cechové hody kremnické - Kremnický jarmok 2021

Čo: Cechové hody kremnické - Kremnický jarmok 2021

Kedy: 24. júl 2021

Kde: Štefánikovo námestie

Po dvoch rokoch sa v meste uskutoční tradičné podujatie, ktoré bude mať tento rok jednodňovú podobu. V rámci podujatia, okrem tradičného a remeselného jarmoku, odznejú viaceré koncerty rôznych hudobných žánrov, od dychovej hudby, cez folklór, pop, rock, až po revival. Tešiť sa môžete aj na gastro zónu a jarmočné špeciality. 

09:30 DH Minciar

10:15 Stredoveké tance Pulcherrima Rosa

10:30 DFS Dukátik

11:00 ĽH Majerovci

12:00 Stredoveké tance Pulcherrima Rosa + ukážky lukostreľby (Cech starých bojových umení a remesiel Vlčí tesák)

13:00 Bubnová šou Batida

14:00 Big band ZUŠ Nováky

15:00 ukážky lukostreľby (Cech starých bojových umení a remesiel Vlčí tesák)

15:30 Bubnová šou Batida

16:00 VIRVAR

17:00 Banícky sprievod

18:30 Modus Memory

20:00 Sounds2Good

21:30 Lucie Revival Morava