Vitajte v Kremnici

ktorá je najčastejšie spájaná s prívlastkom zlatá. V meste vyrazené dukáty v minulosti podopierali tróny mnohých panovníkov. Obraz histórie Kremnice je zložený z mozaiky príbehov, ukrytých v každej ulici, dvore, v dome...

Mestský hrad

Dominantou stavbou hradného areálu je Kostol sv. Kataríny. Hradný komplex s expozíciami spravuje Múzeum mincí a medailí, patriace pod Národnú banku Slovenska.

Chcem vedieť viac

Skalka relax centrum

Návštevníci najčastejšie s obľubou navštevujú vodný svet, ktorý im umožňuje zregenerovať sily po viac či menej namáhavom športovaní, alebo len tak prídu zaplávať si či otužiť telo v jednej z piatich sáun.

Chcem vedieť viac

Kremnické GAGY

Koná sa každý rok na konci augusta, počas posledného prázdninového víkendu sa ulice mesta zaplnia návštevníkmi. Každý, kto má chuť sa zabávať, oddychovať, hľadá uvoľnenie alebo inšpiráciu, si príde na svoje.

Chcem vedieť viac

Ubytovanie

Všetko čo Kremnica a okolie ponúka sa nedá zažiť za deň. Vyberte si nocľah v niektorom z ubytovacích zariadení, aby ste načerpali nové sily na ďalší deň spoznávania a zažívania tohto kúzelneho miesta.

Chcem vedieť viac

3. etapa Okolo Slovenska povedie cez Kremnicu

14.09.2020 11:04:42 | 
3. etapa Okolo Slovenska povedie cez Kremnicu
V piatok, 18.9. povedie cez Kremnicu 3. etapa medzinárodných cyklistických pretekov Okolo Slovenska. Pretekári by podľa predpokladov organizátorov mali cez Kremnicu prechádzať v čase medzi 14:30 až 15:00 (podľa rýchlosti pretekárov). S týmto súvisia aj obmedzenia v doprave, ktoré budú na mieste riešiť príslušníci PZ SR, ako aj organizátori pretekov.
Veríme, že prídete do ulíc povzbudiť pretekárov a zažiť atmosféru čoraz lepšieho cyklistického podujatia, ktorého sa aj tento rok zúčastňuje niekoľko profi týmov UCI.

Novinky

Relaxujte v Kremnici 23.09.2020 15:44:29

Výzva pre návštevníkov ferrát

Poznávajte v Kremnici 15.05.2020 15:29:32

NBS - Múzeum mincí a medailí v septembri 2020