Vitajte v Kremnici

ktorá je najčastejšie spájaná s prívlastkom zlatá. V meste vyrazené dukáty v minulosti podopierali tróny mnohých panovníkov. Obraz histórie Kremnice je zložený z mozaiky príbehov, ukrytých v každej ulici, dvore, v dome...

Mestský hrad

Dominantou stavbou hradného areálu je Kostol sv. Kataríny. Hradný komplex s expozíciami spravuje Múzeum mincí a medailí, patriace pod Národnú banku Slovenska.

Chcem vedieť viac

Skalka relax centrum

Návštevníci najčastejšie s obľubou navštevujú vodný svet, ktorý im umožňuje zregenerovať sily po viac či menej namáhavom športovaní, alebo len tak prídu zaplávať si či otužiť telo v jednej z piatich sáun.

Chcem vedieť viac

Kremnické GAGY

Koná sa každý rok na konci augusta, počas posledného prázdninového víkendu sa ulice mesta zaplnia návštevníkmi. Každý, kto má chuť sa zabávať, oddychovať, hľadá uvoľnenie alebo inšpiráciu, si príde na svoje.

Chcem vedieť viac

Ubytovanie

Všetko čo Kremnica a okolie ponúka sa nedá zažiť za deň. Vyberte si nocľah v niektorom z ubytovacích zariadení, aby ste načerpali nové sily na ďalší deň spoznávania a zažívania tohto kúzelneho miesta.

Chcem vedieť viac

Preskočiť navigáciu

Termálne kúpalisko Katarína

Pri vstupe do areálu kúpaliska vás očarí príjemné prostredie umocnené množstvom zelene, ktoré ponúka oddych pre všetky vekové kategórie.

V piatich bazénoch napúšťaných termálnou vodou si prídu na svoje viac i menej aktívni milovníci kúpania pod holým nebom. Prírodná mineralizovaná voda pôsobí blahodárne na pohybové a nervové ústrojenstvo. Pre deti je okrem dvoch detských bazénov pripravený nový detský kútik s veľkým množstvom atrakcií a príjemným posedením pre mamičky. Zapožičanie slnečníkov, lehátok a športových potrieb je samozrejmosťou. Reštaurácia a bufet ponúkajú možnosť ukryť sa pred horúcim slnkom na svojich terasách. Denne si tu môžu návštevníci vybrať z veľkého sortimentu čerstvých varených jedál. V chladnejšom počasí príde vhod sauna švédskeho typu s priaznivým pôsobením na organizmus, ktorá v kombinácii s krytým bazénom má preventívne a liečebné účinky.

Bazény:
1. Detský bazén: 16 x 7 m / hĺbka 0,5 - 0,7 m / voda 38°C / vodná atrakcia
2. Detský bazénik: priemer 8 m / hĺbka 0,3 m / voda 33°C / vodná atrakcia
3. Rekreačný bazén: 48 x 20 m / hĺbka 0,9 - 1,8 m / voda 30°C / vodná atrakcia
4. Plavecký bazén: 50 x 20 m / hĺbka 1,8 - 2,7 m / voda 27°C
5. Menší krytý sedací bazén: 6 x 6 m / hĺbka 1,2 m / voda 36°C