Vitajte v Kremnici

ktorá je najčastejšie spájaná s prívlastkom zlatá. V meste vyrazené dukáty v minulosti podopierali tróny mnohých panovníkov. Obraz histórie Kremnice je zložený z mozaiky príbehov, ukrytých v každej ulici, dvore, v dome...

Mestský hrad

Dominantou stavbou hradného areálu je Kostol sv. Kataríny. Hradný komplex s expozíciami spravuje Múzeum mincí a medailí, patriace pod Národnú banku Slovenska.

Chcem vedieť viac

Skalka relax centrum

Návštevníci najčastejšie s obľubou navštevujú vodný svet, ktorý im umožňuje zregenerovať sily po viac či menej namáhavom športovaní, alebo len tak prídu zaplávať si či otužiť telo v jednej z piatich sáun.

Chcem vedieť viac

Kremnické GAGY

Koná sa každý rok na konci augusta, počas posledného prázdninového víkendu sa ulice mesta zaplnia návštevníkmi. Každý, kto má chuť sa zabávať, oddychovať, hľadá uvoľnenie alebo inšpiráciu, si príde na svoje.

Chcem vedieť viac

Ubytovanie

Všetko čo Kremnica a okolie ponúka sa nedá zažiť za deň. Vyberte si nocľah v niektorom z ubytovacích zariadení, aby ste načerpali nové sily na ďalší deň spoznávania a zažívania tohto kúzelneho miesta.

Chcem vedieť viac

FATRA CHALLENGE 2017

Čo: FATRA CHALLENGE 2017
Kedy: 07. október 2017, 06:00 – 22:00
Kde: Veľká Fatra a Kremnické vrchy
FATRA CHALLENGE je zážitkový horský diaľkový beh jednotlivcov a štafiet a rýchla diaľková turistika určená pre širokú bežeckú a turistickú verejnosť. Trasa podujatia vedie jedným z najzachovalejších horských prostredí na Slovensku, pohorím Veľká Fatra so štartom na Malinom Brde ďalej pokračuje do Kremnických vrchov s cieľom na bežeckom štadióne na Skalke pri Kremnici. Zasadenie a orientácia trasy zabezpečuje pri peknom počasí krásne výhľady na masívy pohorí Nízkych a Vysokých Tatier, Veľkej a Malej Fatry, Kremnických vrchov a Vtáčnika. Termín behu je 7.10.2017 a prihlásiť sa môžu skúsení horskí bežci v katergórií RUNNING XL a rýchli turisti v kategórií SPEED HIKING – 65 km trasa s prevýšením 3148 metrov. 70 km trasu s prevýšením 3669 metrov si môžu rozdeliť 2 až 5 bežci. Časový limit pre absolvovanie celej trasy je vzhľadom na ochranu prírody a návštevný poriadok národného parku Veľká Fatra stanovený na 18 hodín. Účastnícky limit je 200 bežcov.
Viac info je na webe podujatia: www.fatrachallenge.com